XXVII Niedziela zwykła 2 październik 2016 r.

1. Dziś drugi dzień Triduum przed uroczystości ku czci św. Franciszka z Asyżu, która odbędzie się we wtorek 4 października. W naszym kościele można uzyskać odpust zupełny. Msze św. w tym dniu odprawiane będą według porządku świątecznego. Nie będzie Mszy św. o godz. 1300, będzie natomiast Msza św. o godz. 1530. Uroczysta Eucharystia wraz z nabożeństwem Transitus – czyli wspomnieniem śmierci św. Franciszka – będzie sprawowana o godz. 1900. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Biedaczyny z Asyżu do przeżycia tego wydarzenia.

2. W środę 5 października w liturgii Kościoła wspominamy św. Faustynę Kowalską – Sekretarkę przesłania o Miłosierdziu Bożym. Zapraszamy do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu, gdzie codziennie o godz. 1500, wspólnie odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

3. Pierwszy czwartek miesiąca to okazja do wspólnej modlitwy wraz z bł. Honoratem w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie, które rozpocznie się nieco wcześniej, o godz. 1815.

4. Dzień 7 października jest pierwszym piątkiem miesiąca. Pamiętajmy o wynagradzaniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W liturgii wspominamy również Najświętszą Maryję Pannę Różańcową. Wspomnienie zostało ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi, pod Lepanto 7 października 1571 r. W roku 1885 papież Leon XIII zalecił, by w kościołach odmawiano różaniec przez cały miesiąc październik. Zapraszamy do naszej świątyni o godz. 1830 do wspólnej modlitwy różańcowej, połączonej z rozważaniami bł. Honorata.

5. W pierwszy piątek miesiąca, po Mszy św. o godz. 1900, wspólnota ewangelizacyjna Eleos, gromadząca się przy naszym klasztorze prowadzi adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę uwielbienia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie młodzież.

6. „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia” to hasło XVI Dnia Papieskiego, który będzie obchodzony za tydzień, w niedzielę 9 października. Ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski Dzień Papieski ma upamiętniać pontyfikat św. Jana Pawła II i upowszechniać jego nauczanie. Tegoroczne obchody przypadają na czas trwania zwołanego przez Ojca Świętego Franciszka Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia z mottem: „Miłosierni jak Ojciec”.

7. Katolickie Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów im. Jana Pawła II zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w przyszłą niedzielę w Sali tercjarskiej o godz. 1400. Podczas spotkania dr nauk medycznych Janusz Dubejko – kardiolog, wygłosi wykład: „Prawo do życia – refleksja lekarza”.

8. Dziś o godz. 1900 w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej przy ul. Narutowicza 6 odbędzie się koncert muzyki kameralnej w ramach: „Wieczory muzyczne w kościele Pobrygidkowskim”.

9. Dziękujemy za Waszą życzliwość, złożone ofiary i wszelkie objawy troski. Ojciec Gwardian pozdrawia Was i dziękuje za wsparcie duchowe w czasie choroby. Odwzajemniamy się naszą modlitwą różańcową i wdzięczną pamięcią noszoną w sercu. Święci Aniołowie Stróżowie niech mają Was w swojej opiece.

Komentowanie jest wyłączone