XXVIII Niedziela zwykła – 9 październik 2016 r.

1.   W dzisiejszą niedzielę Kościół w Polsce przeżywa po raz szesnasty Dzień Papieski. Hasłem tegorocznych obchodów jest zawołanie: „Jan Paweł II – bądźcie światkami miłosierdzia”. Zachęcamy do różnych form dziękczynienia za dar świętego Papieża Polaka oraz modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Oprócz składanych darów duchowych, prowadzona jest tradycyjnie zbiórka ofiar na fundusz stypendialny dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży z terenu całej Polski.

2.  Katolickie Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów im. Jana Pawła II zaprasza na spotkanie, które odbędzie się dziś w Sali tercjarskiej o godz. 1400. Podczas spotkania dr nauk medycznych Janusz Dubejko – kardiolog, wygłosi wykład: „Prawo do życia – refleksja lekarza”.

3.  W najbliższy wtorek, po Mszy św. o g. 1900 zapraszamy na katechezę dla dorosłych dotyczącą zagadnień wiary. Jest to okazja do pogłębienia i odnowienia swojej relacji z Bogiem poprzez odpowiednią wiedzę. Tematem najbliższej katechezy, którą poprowadzi br. Piotr Owczarz ze wspólnotą młodzieży Eleos, będzie „Stworzenie człowieka”.

4.  Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy do wspólnej modlitwy. W środę 12 października godz. 1900 zostanie odprawiona Msza św., zaś po Eucharystii będzie nabożeństwo maryjne. W czwartek 13 września zapraszamy na Mszę św. o godz. 900, a po jej zakończeniu odbędzie się modlitewne wielbienie Maryi z różańcem w ręku.

5.  Cały miesiąc październik poświęcony jest tej formie modlitwy. Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca z bł. Honoratem codziennie o godz. 1830.

6.  W czwartek 13 października obchodzimy liturgiczne wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. W tym roku ma ono charakter szczególny, albowiem 16 grudnia będziemy obchodzić 100-lecie jego śmierci, zaś 2017 rok w Polsce ogłoszony został jako rok św. Alberta Chmielowskiego i bł. Honorata Koźmińskiego. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem Ojca licznych rodzin zakonnych. Obok prezbiterium, w nawie bocznej jest ołtarz dedykowany Błogosławionemu z Białej Podlaskiej.

7.  W dniach 13-16 października odbędzie się w Lublinie – już po raz piąty – Kongres Kultury Chrześcijańskiej. Hasło tegorocznego spotkania brzmi: „Wolność ocalona. Chrześcijańskie światło na ludzkich drogach”. Kongres pomyślany jest jako pierwszy krok na drodze do świętowania jubileuszu stulecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, który przypada w 2018 roku.

8.  Serdecznie dziękujemy za Waszą obecność w naszej kapucyńskiej świątyni. Cieszymy się, że pomimo utrudnień jesteście z nami. Za okazywaną pomoc duchową i materialną, odwzajemniamy się naszą braterską modlitwą.

Komentowanie jest wyłączone