Remont

Klasztor i kościół Braci Mniejszych Kapucynów znajdujący się przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie został wybudowany w latach 1726-1733. Jego fundatorem był marszałek wielki litewski, książę Paweł Karol Sanguszko, który pochowany jest – wraz z rodziną – w podziemiach klasztoru. Budowla ta jest w stylu baroku toskańskiego w formach typowych dla budownictwa kapucyńskiego. Do dziś zachowała swój styl i posiada w sobie wiele zabytków.

Wspomniany obiekt kapucyński przy Krakowskim Przedmieściu znany jest obecnie w Lublinie i poza nim z całodziennej spowiedzi oraz wystawienia Najświętszego Sakramentu. Ponadto w tym klasztorze pomoc materialną mogą znaleźć ubodzy i potrzebujący. Na co dzień spotykamy się z ogromną życzliwością ludzi.

Obecnie nasz klasztor potrzebuje generalnego remontu. Stan techniczny oraz warunki mieszkaniowe są coraz trudniejsze. Aby nie dopuścić to całkowitego zniszczenia tego zabytku, musimy rozpocząć gruntowny remont obiektu. Wiąże się to z ogromnymi kosztami, których sami nie jesteśmy w stanie udźwignąć.

Dlatego zwracamy się do wszystkich z serdeczną prośbą o pomoc w realizacji tego dzieła, poprzez Waszą modlitwę w tej intencji a także wsparcie materialne. Z naszej strony zapewniamy o codziennej modlitwie w intencji wszystkich Dobrodziejów a także Eucharystie sprawowane za Dobrodziejów w niedziele i uroczystości o godzinie 11.30.

Ofiary można składać na konto bankowe, którego numer znajduje się poniżej, a także bezpośrednio w zakrystii kościoła lub na furcie klasztoru.

Wszystkim ofiarodawcom z serca dziękujemy. Za wszelkie okazane nam dobro niech zapłaci Pan Jezus i święty nasz Ojciec Franciszek.

Bracia Kapucyni

Numer konta:

Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

ul. Krakowskie Przedmieście 42, 20-002 Lublin

Bank PEKAO S.A., III O. w Lublinie

52 1240 2382 1111 0010 2906 6666

“Remont klasztoru”

pdf button  Tu możesz pobrać druk do wpłaty do wydrukowania – PDF

Komentowanie jest wyłączone