XXV Niedziela zwykła 18 wrzesień 2016 r.

1. Przed wyjściem z kościoła zbierane są ofiary do puszki na rzecz „Funduszu ewangelizacji w środkach społecznego przekazu”. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła.

2. Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza w najbliższy wtorek 20 września o godz. 1900 do Sali tercjarskiej na spotkanie formacyjne.

3. W piątek 23 września wspominamy w liturgii św. o. Pio. Do tego wydarzenia przygotowujemy się razem z Grupą Modlitwy św. o. Pio poprzez Triduum. Dnia 20, 21 i 22 września kazania głoszone będą podczas Mszy św. o godz. 1530 i o godz. 1900. Wieczorne Msze św. poprzedzone będą o godz. 1800 nabożeństwem przygotowanym przez Grupę Modlitwy. Uroczysta Mszę św. odprawiona zostanie 23 września o godz. 1900. Intencje z podziękowaniami i prośbami można składać w zakrystii kościoła. Serdecznie zapraszamy.

4. Prezydium Konferencji Episkopatu Polski wydało Komunikat dotyczący kampanii: „Przekażmy sobie znak pokoju”. W ostatnim bowiem czasie organizacje związane z tzw. nurtem LGBT – wsparte przez środowiska „Tygodnika Powszechnego”, „Więzi” i „Znaku” – rozpoczęły kampanię medialną pt. „Przekażmy sobie znak pokoju”. Konferencja Episkopatu Polski wyraża przekonanie, że katolicy nie powinni brać udziału w tej kampanii, gdyż rozmywa ona jednoznaczne wymagania Ewangelii. Wyciągnięta ku drugiemu ręka oznacza akceptację osoby, nigdy zaś – aprobatę dla jej grzechu, niezależnie od tego, jakiej on jest natury. Kościół nigdy nie dzieli ludzi według orientacji seksualnej. Szacunek dla godności każdej osoby jest jednak nie do pogodzenia z szacunkiem dla samych czynów homoseksualnych. Są one obiektywnie moralnie złe i jako takie nie mogą być akceptowane przez Kościół. Podobnie jest z postulatami zrównania w prawie związków homoseksualnych z heteroseksualnymi. Tego typu postulaty są szkodliwe dla społeczeństw i jednostek.

5. Na czerwcowym zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, biskupi polscy jednomyślnie poparli obywatelski projekt ustawy zgłoszony przez „Solidarność” w sprawie ograniczenia handlu w niedzielę. Ten projekt jest głosem sprzeciwu wobec nadużyć związanych z wykorzystywaniem pracowników a także próbą podkreślenia świątecznego charakteru niedzieli. Powszechnie oczekuje się, że inicjatywa związku i znaczące poparcie społeczeństwa nie zostaną zlekceważone, a Sejm przywróci i zabezpieczy narodowi polskiemu niedzielę jako wartość religijną, rodzinną i kulturową.

6. Składamy podziękowania za ofiary złożone na rzecz kościoła i klasztoru. Waszą hojność odwzajemniamy naszą braterską modlitwą.

Komentowanie jest wyłączone