Wspólnota Ewangelizacyjna “Eleos”

Wiesz co oznacza słowo „Eleos”? „Miłosierdzie”, „siać miłosierdzie”, to jest nazwa naszej wspólnoty a jednocześnie nasze zadanie.

We Wspólnocie Ewangelizacyjnej “Eleos” przez doświadczenie słuchania Słowa Bożego, wspólną modlitwę, katechezę odkrywamy plan Boży względem naszego życia, nasze miejsce w Kościele oraz uczymy się jak odnajdywać i wypełniać wolę Bożą. Razem poszukujemy tego, co piękne i prawdziwe w życiu oraz odkrywamy radość z faktu zmartwychwstania Jezusa Chrystusa i Jego obecności pośród nas.

Kto tworzy wspólnotę „Eleos”? Jest wśród nas kilku licealistów, wielu studentów i osoby pracujące. Co jest najważniejsze? Chęć pogłębiania tajemnicy Bożego Miłosierdzia w prostocie i pokorze jak duch franciszkański przykazuje. A dlaczego wspólnie? Bo jest radośniej i raźniej.

Wspólnota, którą tworzymy ma własny cykl formacji, zorganizowany w rytmie miesięcznym. W kolejnych tygodniach spotykamy się na katechezie, formacyjnym spotkaniu w mniejszych grupkach, wspólnotowych nieszporach z agapą i dzieleniu Słowem Bożym.

Wspólnota „Eleos” to również miejsce rozwoju talentów, którymi obdarzył nas Bóg. Posługujemy, więc między innymi poprzez:

  • śpiew podczas niedzielnej Eucharystii i innych uroczystości,
  • posługę liturgiczną przy ołtarzu,
  • katecheza dotycząca prawd wiary
  • teatr ewangelizacyjny
  • ewangelizacje w szkołach

Opiekunem naszej wspólnoty „Eleos” jest br. Tomasz Mączewski

Jeśli chcesz zobaczyć jak to wszystko wygląda w praktyce to przyjdź! Zapraszamy Cię serdecznie 😉 Spotykamy się w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 19:00 w salce pod Klasztorem Braci Kapucynów – wejście od strony furty.

Zajrzyj również na facebook’a i poczytaj więcej:

https://www.facebook.com/wspolnota.eleos

Komentowanie jest wyłączone