XXVI Niedziela Zwykła, 28 września 2014 r.

1. W sobotę 4 października, obchodzimy uroczystość św. Franciszka z Asyżu. Msza św. wraz z liturgią Transitus – czyli wspomnieniem śmierci św. Franciszka – będzie sprawowana o godz. 19.00. Do uroczystości św. Franciszka pragniemy przygotować się poprzez Triduum, które rozpocznie się w środę 1 października. Msze św. z kazaniem o św. Franciszku w środę, czwartek i piątek o godz. 15.30 i 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Biedaczyny z Asyżu.

2. W dniu dzisiejszym /21.09.2014/ oraz w przyszłą niedzielę /28.09.2014/, członkowie FZŚ, rozprowadzają po Mszy św. modlitewnik: “Nowa Koronka Św. Michała Archanioła”. Jego autorami są: o. Pedro Sanchez Acosta – misjonarz, egzorcysta i Maria Teresa Ochoa, koordynatorka grupy modlitewnej “Dom Maryi” z Meksyku. Modlitewnik uzyskał pozytywną opinię teologiczną i zgodę Kurii Metropolitalnej w Lublinie. Środki uzyskane w ten sposób zostaną przeznaczone na remont sali franciszkańskiej przy tutejszym Klasztorze. Wspólnota FZŚ obiecuje gorącą modlitwę w intencji tych, którzy zechcą wesprzeć ten cel. Cena Modlitewnika: “co łaska”. Do Modlitewnika zostały zakupione odpowiednie Różańce, których cena wynosi 4 zł.

3. W środę rozpoczynamy październik, miesiąc, w którym szczególnie modlimy się do Maryi na Różańcu. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele o godz. 18.30. Zapraszamy do udziału w tej ewangelicznej i głębokiej modlitwie Kościoła.

4. Powakacyjne nabożeństwo uzdrowienia zostanie odprawione we wtorek, 30 września. Początek o godz. 18.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę prowadzoną przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym – Miłosierdzie Boże.

5. W tym tygodniu także przypadają dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

6. Nasza kapucyńska wspólnota powiększyła się o ośmiu nowych braci, którzy będą odbywać dwuletnią formację po nowicjacie. Oprócz codziennych posług w klasztorze i wykładów, bracia ci będą posługiwali w domu pomocy społecznej, kuchni dla ubogich i hospicjum. Życzymy im Bożych darów i światła Ducha Świętego na ten czas umacniania swego powołania. Wspólnota nasza liczy obecnie 26 braci. Polecamy się Waszej modlitwie i modlitwę z naszej strony obiecujemy.

7. Serdecznie dziękujemy za Waszą życzliwość, wsparcie duchowe i materialne. Odwzajemniamy się przed Panem Bogiem naszą modlitwą i wdzięczną pamięcią.

Komentowanie jest wyłączone