XXV Niedziela zwykła – 21 wrzesień 2014 r.

1. W sobotę 20 września w naszym kościele rozpoczęło się Triduum przygotowujące do uroczystego przeżycia liturgicznego wspomnienia św. Ojca Pio. Kazania o świętym kapłanie kapucyńskim głoszone są podczas Mszy św. o godz. 15.30 i o godz. 19.00. Wieczorna Msza św. poprzedzona jest nabożeństwem przygotowanym przez Grupę Modlitwy św. Ojca Pio. Początek nabożeństwa o godz. 18.00.

Uroczysta Mszę św. odprawiona zostanie 23 września o godz. 19.00. Poprzedzi ją również nabożeństwo o godz. 18.00. Intencje z podziękowaniami i prośbami można składać w zakrystii kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżycia Triduum.

2. W dniu dzisiejszym /21.09.2014/ oraz w przyszłą niedzielę /28.09.2014/, członkowie FZŚ, rozprowadzają po Mszy św. modlitewnik: “Nowa Koronka Św. Michała Archanioła”. Jego autorami są: o. Pedro Sanchez Acosta – misjonarz, egzorcysta i Maria Teresa Ochoa, koordynatorka grupy modlitewnej “Dom Maryi” z Meksyku. Modlitewnik uzyskał pozytywną opinię teologiczną i zgodę Kurii Metropolitalnej w Lublinie. Środki uzyskane w ten sposób zostaną przeznaczone na remont sali franciszkańskiej przy tutejszym Klasztorze. Wspólnota FZŚ obiecuje gorącą modlitwę w intencji tych, którzy zechcą wesprzeć ten cel. Cena Modlitewnika: “co łaska”. Do Modlitewnika zostały zakupione odpowiednie Różańce, których cena wynosi 4 zł.

3. Zbliża się dzień 4 października, w którym przypada uroczystość św. Franciszka z Asyżu. Msza św. wraz z liturgią Transitus – czyli wspomnieniem śmierci św. Franciszka – będzie sprawowana o godz. 19.00. Do uroczystości św. Franciszka przygotujemy się poprzez Triduum, które rozpocznie się w środę 1 października. Msze św. z kazaniem przedstawiającym duchowość Biedaczyny z Asyżu: w środę, czwartek i piątek o godz. 15.30 i 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli.

4. Serdecznie dziękujemy za Waszą życzliwość, wsparcie duchowe i materialne. Odwzajemniamy się przed Panem Bogiem naszą modlitwą i wdzięczną pamięcią.

Komentowanie jest wyłączone