XXVII Niedziela zwykła – 5 październik 2014 r.

1. Miesiąc październik poświęcony jest modlitwie różańcowej. Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca w naszym kościele. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest codziennie o godz. 18.30.

2. Zapraszamy na rekolekcje “ABC osobistego oddania się Mace Bożej”. Rozpoczną się one 7 października o godz. 19 w sali duszpasterskiej przy naszym kościele. Katechezy głoszone będą w kolejne wtorki przez miesiąc czasu. Prowadzi je grupa Odnowy w Duchu Świętym.

3. W najbliższy wtorek 7 października wspominamy w liturgii Najświętszą Maryję Pannę Różańcową. Jest ono pamiątką zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad turecką. Wydarzenia te miały miejsce pod Lepanto 7 października 1571 roku. Na pamiątkę tamtych wydarzeń papież św. Pius V ustanowił 7 października świętem Matki Bożej Różańcowej. Początkowo święto to było obchodzone jedynie w kościołach, gdzie funkcjonowały Bractwa Różańcowe. Po kolejnych zwycięstwach nad Turkami odniesionymi pod Belgradem w 1716 roku, papież Klemens XI rozszerzył święto na cały Kościół. Natomiast w 1883 roku papież Leon XIII wprowadził do Litanii Loretańskiej wezwanie „Królowo Różańca świętego – módl się za nami”. W 1885 roku październik został ustanowiony miesiącem różańca.

4. W najbliższy piątek 10 października obchodzony będzie Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. O godz. 9.00 odprawiona zostanie Msza św., a o godz. 10.00 rozpocznie się marsz solidarności z osobami chorującymi psychicznie. Całość zakończy się spotkaniem na Placu Litewskim.

5. Pod patronatem ks. abp Stanisława Budzika z okazji Dnia Papieskiego w sobotę 11 października o godz. 20.15 w Archikatedrze Lubelskiej odbędzie się koncert poetycko-muzyczny Rapsodia Maryjna – „TOTUS TUUS”. Głównym celem koncertu jest propagowanie poprawnej polszczyzny.

6. W najbliższą niedzielę Kościół w Polsce przeżywać będzie po raz czternasty Dzień Papieski. Hasłem tegorocznych obchodów jest zawołanie: Jan Paweł II – Świętymi bądźcie. Zachęcamy do różnych form dziękczynienia za dar świętego Papieża Polaka oraz modlitwy w intencji Synodu poświęconego Rodzinie. Oprócz składanych darów duchowych, prowadzona będzie tradycyjnie zbiórka ofiar na fundusz stypendialny dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży z terenu całej Polski.

7. Serdecznie dziękujemy za okazywana nam pomoc duchową i materialną. Szczególnie wyrażamy wdzięczność za Waszą obecność w czasie Triduum przygotowującym do Uroczystości św. Franciszka oraz za wspólne świętowanie w dniu 4 października. Pamiętamy o Was w modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone