XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 7 wrzesień 2014 r.

1. Stowarzyszenie Opieki o. Pio – BONUM bardzo serdecznie dziękuje za wsparcie akcji zbierania przyborów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin. W intencji wszystkich ofiarodawców tej i innych akcji charytatywnych prowadzonych w naszym kościele w najbliższą niedziele 14 września o godz. 11.30 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna. Wyrażamy również naszą wdzięczność za wsparcie modlitewne młodych braci z Europy Środkowo-Wschodniej, którzy przebywali w Lublinie od 2 do 6 września. Młodzi kapucyni wyjechali z naszego miasta ubogaceni duchowo i zauroczeni życzliwością mieszkańców.

2.Jutro 8 września obchodzimy święto Narodzenia Matki Bożej. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą według porządku dnia powszedniego. W tym dniu 8 naszych braci nowicjuszy w Nowym Mieście nad Pilicą złoży swoje pierwsze śluby zakonne. Po krótkim urlopie w domach rodzinnych 23 września przybędą do naszego klasztoru, aby kontynuować swoją formację kapucyńską. Polecamy Waszej pamięci w modlitwie tych naszych młodych braci.

3. W przyszłą niedzielę, 14 września, w Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego, Ojcowie Dominikanie zapraszają na odpust. Głównej Mszy św. odpustowej o godz. 16.00 będzie przewodniczył Kardynał Dominik Duka, dominikanin, Prymas Czech. Do uroczystości odpustowych przygotowują rekolekcje o krzyżu. W tygodniu poprzedzającym uroczystość odbędzie się debata Dwóch Ambon, w której udział wezmą prawosławny Abp Abel i o. Jan Góra OP.

4. Serdecznie dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości, wsparcie materialne i duchowe. Pamiętamy o Was w naszej codziennej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone