Wniebowstąpienie Pańskie – 8 maj 2015 r.

1. Liturgiczny obchód Uroczystości ku czci św. Stanisława – biskupa i męczennika został przeniesiony na poniedziałek 9 maja. Zachęcamy w tym dniu do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny, Archidiecezji Lubelskiej i Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, którym Patronuje. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą według porządku dnia powszedniego. W modlitwie pamiętajmy również o naszym Pasterzu, Metropolicie Lubelskim Arcybiskupie Stanisławie Budziku.

2. W piątek 6 maja rozpoczęliśmy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Chcemy razem przyzywać Ducha Świętego, by odnawiał naszą wiarę i oblicze polskiej ziemi. Nowenna włączone jest w nabożeństwo majowe, które w naszym kościele odprawiane jest codziennie o godz. 1830.

3. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Lubelskiej zapraszają do udziału w Nowennie do Ducha Świętego. Każdego dnia Nowenny, spotykania – na wspólnej Eucharystii i modlitwie uwielbienia prowadzą kolejne wspólnoty. Każdy dzień przeżywany jest w innej świątyni archidiecezji. W naszym kościele spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek 10 maja. Naukę o Duchu Świętym podczas Mszy św. o godz. 1900 wygłosi ks. prof. Krzysztof Guzowski. Po Eucharystii odbędzie się godzinna modlitwa uwielbienia.

4. W najbliższy czwartek 12 maja zapraszamy do rozpoczęcia wspólnego uwielbienia Maryi w znaku fatimskim. O godz. 1900 odprawione zostanie Msza św., po której będzie modlitwa różańcowa. W piątek 13 maja zapraszamy na Mszę św. o godz. 900, po której będzie również wspólna modlitwa różańcowa.

5. Centrum Jana Pawła II w Lublinie zaprasza wszystkich mieszkańców archidiecezji do wzięcia udziału w „Marszu dla życia i rodziny”, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 15 maja. Marsz przebiegać będzie pod hasłem: „Każde życie jest bezcenne”. Rozpoczęcie o godz. 1330 na placu przy kościele akademickim KUL. O godz. 1600 nastąpi przemarsz do Archikatedry Lubelskiej pod przewodnictwem ks. abp. Stanisława Budzika. Świętowanie zakończy Msza św. w archikatedrze o godz. 1700 pod przewodnictwem ks. bp. Józefa Wróbla.

6. Dziękujemy za Waszą dobroć i hojność. Odwdzięczamy się ufną pamięcią i codzienną serdeczną modlitwą.

Komentowanie jest wyłączone