Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 15 maj 2016 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W modlitwie prosimy o odnowę naszej wiary i oblicza polskiej ziemi.

2. Dziękujemy ks. Łukaszowi Marczakowi za wygłoszoną homilię i przybliżenie realiów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Przed wyjściem z kościoła studenci zbierają ofiary do puszek przeznaczone na rozwój uczelni. Zachęcamy do materialnego wsparcia katolickiej uczelni.

3. Dzisiejsza uroczystość kończy Okres Wielkanocny. W przyszłą niedzielę Trójcy Świętej, zgodnie z trzecim przykazaniem kościelnym dobiega końca możliwość przyjęcia przez wiernych Komunii świętej wielkanocnej.

4. Centrum Jana Pawła II w Lublinie zaprasza wszystkich mieszkańców archidiecezji do wzięcia udziału w „Marszu dla życia i rodziny”, który odbędzie się w dzisiejszą niedzielę 15 maja. Marsz przebiegać będzie pod hasłem: „Każde życie jest bezcenne”. Rozpoczęcie o godz. 1330 na placu przy kościele akademickim KUL. O godz. 1600 nastąpi przemarsz do Archikatedry Lubelskiej pod przewodnictwem ks. abp. Stanisława Budzika. Świętowanie zakończy Msza św. w archikatedrze o godz. 1700 pod przewodnictwem ks. bp. Józefa Wróbla.

5. Jutro w liturgii Kościoła przeżywamy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą według porządku dnia powszedniego.

6. W najbliższą środę 18 maja w kapucyńskich kościołach obchodzimy święto ku czci św. Feliksa z Cantalice. Po każdej Mszy św. nastąpi obrzęd namaszczenia dzieci olejami św. Feliksa – patrona dzieci. Zachęcamy rodziców i dziadków, aby przyprowadzili swoje pociechy do naszego kościoła przed ołtarz dedykowany pierwszemu świętemu Zakonu Kapucynów, aby otrzymać błogosławieństwo Boże przez pośrednictwo św. Feliksa.

7. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dzień ten daje dobrą okazję, aby podziękować Bogu za dar Chrystusowego kapłaństwa w Kościele oraz otoczyć opieką duchową i modlitewną kapłanów.

8. Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej przy ul. Narutowicza 6 zaprasza na koncert: „W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II: Pokój Tobie, Polsko, Ojczyzno moja”. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę 22 maja o godz. 1900.

9. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary oraz za wszelkie oznaki życzliwości, wsparcie materialne i duchowe. Pamiętamy o Was w naszej codziennej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone