OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 01. 08. 2021 R.

  1. Rozpoczął się miesiąc sierpień, miesiąc ważnych wydarzeń historyczno – narodowych w naszej Ojczyźnie. Dziś rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Jest to także miesiąc wielu innych ważnych świąt maryjnych i patriotycznych. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie i o tych, którzy oddali życie za Polskę.
  2. Jutro w naszym kościele odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z Porcjunkuli. Msze święte jak w każdą niedzielę, z jednym wyjątkiem, nie będzie Mszy o godz. 13:00, ale będzie Msza o godz. 15:30.
  3. W środę 4 sierpnia wyrusza Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Mszę w katedrze na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 6.00 odprawi ks. Arcybiskup Stanisław Budzik. Zachęcamy do modlitwy za pielgrzymów i duchowej łączności w godzinie Apelu Jasnogórskiego. Tego dnia w liturgii będziemy wspominać św. Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów.
  4. W tym tygodniu będziemy przeżywać dni odnowy duchowej: – I czwartek miesiąca — zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne w naszym kościele na godz. 18:15 oraz na modlitwę w intencji nowych powołań do kapłaństwa i zakonu, – w I piątek miesiąca zapraszamy na Mszę św. z komunią wynagradzającą Najświętszemu Serca Jezusa na godz. 9:00, – w I sobotę zapraszamy wszystkich Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi na wspólną modlitwę, którą rozpoczniemy śpiewem godzinek o 8:40, o 9:00 Msza Święta wynagradzająca, a po niej różaniec z medytacją fatimską.
  5. Także w piątek jest święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w naszym Kościele będą sprawowane według porządku dnia powszedniego.
  6. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na klasztor i kościół. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach oraz wszystkim pracującym życzymy wszelkich potrzebnych darów Bożych. Polecamy Was i Waszych bliskich opiece Maryi Królowej Aniołów.

Komentowanie jest wyłączone