IV Niedziela Wielkiego Postu – 11 marca 2018 r.

 

1.  W sobotę 10 marca rozpoczęliśmy Nowennę przed uroczystością św. Józefa. Rozważania nowennowe głoszone są podczas Mszy św. o godz. 1530.

2.  Istnieją trzy skuteczne środki dotarcia do Boga: modlitwa, post i jałmużna. Ofiarowana jałmużna gładzi nasze grzechy. Dziś bracia i siostry z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zbierają ofiary, które będą przeznaczone na wsparcie materialne dla ubogich. Przygotują dla nich paczki świąteczne. Zachęcamy do składania jałmużny wielkopostnej do skarbonek umieszczonych w kościele, czy bezpośrednio w zakrystii lub przy furcie klasztornej. Prośmy również o ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Można je składać w zakrystii kościoła

3.  Po zakończeniu Mszy św. o godz. 1300,Katolickie Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów im. Jana Pawła II zaprasza na wykład: „100 lat Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego”. Spotkanie odbędzie się w Sali tercjarskiej. Prelekcję wygłosi prof. Mieczysław Ryba.

4.  Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy do wspólnej modlitwy. W poniedziałek 12 marca po Mszy św. o godz. 1530 wspólnie odmówimy Różaniec, zaś we wtorek 13 marca spotkanie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 900, a po jej zakończeniu odbędzie się wielkopostne wielbienie Maryi – Matki Bolesnej z różańcem w ręku.

5.  W naszym kościele w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1815 odprawiamy nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W piątki są dwa nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Pierwsze o godz. 1800, drugie przygotowane przez młodzież o godz. 1930. W środę 14 marca o godz. 1800 liturgię adoracji Krzyża przygotuje i poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Św. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w Niedzielę Palmową i zakończą się w Wielką Środę występem Chóru Politechniki Lubelskiej, który wykona utwór wokalno-instrumentalny StabatMater.

6.  Celem usprawnienia posługi duszpasterskiej w naszym kościele wprowadzamy zmianę miejsca sprawowania sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź będzie mieć miejsce w prawej bocznej nawie kościoła, w kaplicy bł. Honorata. Zmiana jest podyktowana troską o większy komfort modlitwy w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Będzie łatwiejsze dojście do kaplicy i cisza, która sprzyja duchowi modlitwy.

7.  Szczerze dziękujemy za wszelkie oznaki Waszej życzliwości, złożone ofiary na rzecz klasztoru i kościoła. Na drogach wielkopostnej pracy, niech Wam towarzyszy Boże błogosławieństwo.

Komentowanie jest wyłączone