V Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2018 r.

 

1.  Dziś po Mszy św. (godz. 1000; 1130; 1300; 1900) dzieci z grupy modlitwy św. o. Pio rozprowadzają ozdoby świąteczne. Zachęcamy do wsparcia materialnego tej inicjatywy.

2.  Jutro obchodzimy Uroczystość ku czci św. Józefa. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą według porządku dnia powszedniego.

3.  W najbliższą środę o godz. 1800, Grupa Modlitwy św. o. Pio poprowadzi nabożeństwo adoracji Krzyża. Zapraszamy również do udziału w niedzielnym nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W piątek są dwa nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Pierwsze o godz. 1800, drugie przygotowane przez młodzież o godz. 1930.

4.  Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w Niedzielę Palmową i potrwają do Wielkiej Środy włącznie. W Wielką Środę o godz. 1800 wystąpi Chór Politechniki Lubelskiej, który wykona utwór wokalno-instrumentalny StabatMater. Nauki rekolekcyjne w niedzielę głoszone będą na wszystkich Mszach św., zaś w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz. 900; 1530 i 1900. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na remont okien oraz renowację witraży w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.

5.  W piątek z racji dwudziestego trzeciego dnia miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem św. o. Pio. Nabożeństwo nowennowe rozpocznie się o godz. 1730, zaś o godz. 1800, wspólnie odprawimy Drogę Krzyżową. Msza św. o godz. 1900 odprawiona będzie w intencjach składanych w ramach wotywy do św. Pio.

6.  Dzień 24 marca obchodzony jest jako Narodowy Dzień Życia. Pamiętajmy o rodzicach, szczególnie o niewiastach w stanie błogosławionym, oczekujących narodzin dziecka. Również w tym dniu obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Święto ma charakter państwowy i obchodzone będzie w rocznicę śmierci sług Bożych rodziny Ulmów. Dnia 24 marca 1944 r. w Markowej Niemcy zamordowali całą rodzinę z szóstkę ich dzieci, a także ukrywającą się u nich żydowską rodzinę.

7.  Istnieją trzy skuteczne środki dotarcia do Boga: modlitwa, post i jałmużna. Ofiarowana jałmużna gładzi nasze grzechy. Można ją składać do skarbonek umieszczonych w kościele, czy bezpośrednio w zakrystii lub przy furcie klasztornej. Prośmyrównież o ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa.

8.  W tym roku organizujemy dwie pielgrzymki. W dniach od 21 czerwca do 2 lipca planujemy pielgrzymkę do najstarszych chrześcijańskich krajów: Armenia, Gruzja i Azerbejdżan. Zaś od 11 do 17 października pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Informatory o tych pielgrzymkach znajdują się w zakrystii. Szczegółowych informacji udziela o. Henryk Cieniuch.

9.  Zapewniamy Was o naszej codziennej braterskiej modlitwie jako wyraz wdzięczności za Waszą ofiarność na rzecz klasztoru i kościoła.

Komentowanie jest wyłączone