III Niedziela Wielkiego Postu – 4 marca 2018 r.

1.  Liturgiczny okres Wielkiego Postu jest czasem zgłębiania misterium męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa w celu wydania godnych owoców pokuty i nawrócenia. Pomocą są nabożeństwa wielkopostne. W naszym kościele w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1815 odprawiamy nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W piątki są dwa nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Pierwsze o godz. 1800, drugie przygotowane przez młodzież o godz. 1930. W środę 7 marca o godz. 1800 liturgię adoracji Krzyża przygotują i poprowadzą bracia ponowicjusze. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w Niedzielę Palmową i zakończą się w Wielką Środę występem Chóru Politechniki Lubelskiej, który wykona utwór wokalno-instrumentalny StabatMater.

2.  W piątek 9 marca po raz czwarty wyruszy z Lublina Ekstremalna Droga Krzyżowa. Podczas nocnego wędrowania pątnicy rozważać będą Misterium Męki Pana Jezusa przemierzając samotnie jedną z przygotowanych tras. Uczestnicy wyruszą na szlak po Mszy św. w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 1900. Zaproponowano pięć tras:

– niebieska – św. Faustyny Kowalskiej – ok. 31 km;

-biała– św. Jana Pawła II – ok. 44 km;

-czerwona – Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego – ok. 46 km;

-fioletowa – bł. Władysława Gorala – ok. 41 km;

-czarna – bł. Piotra Jerzego Frassatiego – ok 51 km. Jest to trasa tzw. samotna, nie będzie na niej żadnego dodatkowego oznakowania ani wolontariuszy z patroli medycznych. Trasę należy wybrać zgodnie ze swoimi możliwościami fizycznymi.Deklaracje przejścia można składać do 9 marca 2018 r. do godz. 12.00.

3.  W sobotę 10 marca rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością św. Józefa. Rozważania nowennowe głoszone będą podczas Mszy św. o godz. 1530.

4.  W niedzielę 11 marca Katolickie Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów im. Jana Pawła II zaprasza na wykład: „100 lat Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego”. Spotkanie odbędzie się w Sali tercjarskiej o godz. 1400. Prelekcję wygłosi prof. Mieczysław Ryba.

5.  Ograniczenie handlu w niedzielę stało się w naszej Ojczyźnie faktem. Już
od 1 marca tylko dwie niedziele w miesiącu będą handlowe: pierwsza i ostatnia. Docelowo – jak czytamy w przyjętej przez Sejm ustawie – w 2020 r. ograniczenie handlu będzie obowiązywało we wszystkie niedziele w ciągu roku.

6.  Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na rzecz naszych braci misjonarzy w ramach Dnia Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zwracamy się z prośbą o jałmużnę wielkopostną i ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Można je składać w zakrystii kościoła.

7.  Niech czas Wielkiego Postu będzie naznaczony w Waszym życiu Bożym błogosławieństwem.

Komentowanie jest wyłączone