IV Niedziela Adwentu 24 grudnia 2017 r.

1.  Przeżywamy Wigilię uroczystości Bożego Narodzenia. W naszej polskiej tradycji dzień szczególny, naznaczony bogatymi obrzędami religijnymi. Szczególny przebieg ma wieczerza wigilijna, która winna mieć charakter religijny i rodzinny. Przy spożywaniu wieczerzy nie należy podawać do stołu alkoholu. W naszym kościele ostatnia Msza św. zostanie odprawiona o godz. 1530. Przypominamy, że dziś nie ma Mszy św. o godz. 1900.

2.  Serdecznie zapraszamy do przeżycia w naszej kapucyńskiej świątyni Pasterki. Przebieg tej uroczystej liturgii będzie wyglądał następująco:

– o godz. 2320 odbędzie się procesja z figurą Dzieciątka Jezus do żłóbka, po zakończeniu której rozpocznie się liturgia Godziny Czytań,

–  o godz. 2400 Msza św. Pasterska.

3.  W uroczystość Bożego Narodzenia – 25 grudnia i w święto św. Szczepana – męczennika 26 grudnia tj. w poniedziałek i wtorek – nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz. 600.Pierwsza Msza św. odprawiona zostanie o godz. 700. Pozostałe Msze. św. celebrowane będą według porządku niedzielnego.

4.  Bardzo serdecznie zapraszamy na Koncert Kolęd w wykonaniu braci ponowicjuszy. Śpiew odbędzie się w dzień Bożego Narodzenia (25 grudnia), po Mszy św. o godz. 1130. Eucharystię i kolędy pragniemy dedykować braciom i dobrodziejom naszego klasztoru i kościoła. Modlitwą i śpiewem chcemy odwdzięczyć się wszystkim, którzy wspierają materialnie naszą wspólnotę i dzieła charytatywne organizowane przy naszej świątyni.

5.  Zachęcamy do wspólnego rodzinnego śpiewu kolęd, nawiedzania świątyń i adoracji Pana Jezusa w żłóbku. Niech bożonarodzeniowe dni dostarczą Wam głębokich duchowych przeżyć.

Komentowanie jest wyłączone