Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – 31 grudzień 2017 r.

1.  Prezydium Konferencji Episkopatu Polski opublikowało słowo pasterskie
na dzisiejszą niedzielę Świętej Rodziny pod tytułem „Kochać, nie zabijać!”. Biskupi zachęcają, aby zasada miłości odnosiła się do wszystkich: do dzieci zdrowych i do niepełnosprawnych, do osób starszych i do chorych. Człowiek nie ma prawa do decydowania o kresie życia na żadnym jego etapie, gdyż Panem życia i śmierci jest tylko Bóg. Wszyscy jesteśmy powołani do kochania i przyjmowania najsłabszych, a nie do ich zabijania. Zarówno wierzący jak i niewierzący są wezwani do ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Głęboko niemoralne jest prawo, oparte na przesłance eugenicznej, które pozwala takich ludzi zabijać. W Sejmie czeka projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję”. Polscy Biskupi popierają tę obywatelską inicjatywę i apelują do wszystkich o wyrażenie jej swego poparcia. Apelują też do sumień posłów i senatorów. To od nich zależy decyzja, czy ustawa zostanie przyjęta. Sprawa obrony życia była jedną z najważniejszych w nauczaniu św. Jana Pawła II. W 1999 r. w Łowiczu mówił: „zwracam się do wszystkich ojców i matek mojej Ojczyzny i całego świata, do wszystkich ludzi bez wyjątku: każdy człowiek poczęty w łonie matki ma prawo do życia!”. Zamiast aborcji zawsze istnieje możliwość oddania dziecka do adopcji.

2.  Zapraszamy do naszego kościoła na godz. 1830. Dzisiejsze nieszpory będą miały charakter modlitwy dziękczynnej za wszystkie łaski otrzymane w 2017 roku. Jutro rozpoczniemy nowy rok kalendarzowy 2018. W liturgii Kościoła, 1 stycznia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W naszym kościele Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego.

3.  W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy z bł. Honoratem Koźmińskim o nowe powołania. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 1815.

4.  W pierwszy piątek miesiąca pragniemy wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za popełnione grzechy. Po Mszy św. o godz. 900 odbędzie się nabożeństwo wynagradzające, zaś po Mszy św. o godz. 1900, wspólnota młodzieży ELEOS, zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą uwielbienia.

5.  W sobotę 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie nazwana Uroczystością Trzech Króli. Pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. W naszym kościele Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. W zakrystii po każdej Mszy św. można zaopatrzyć się w kredę, kadzidło i mirrę.

6.  Uroczystość Objawienia Pańskiego jest także Dniem Pomocy Misjom. Jesteśmy zapraszani, by przyłączyć się do Orszaku Trzech Króli organizowanego w wielu miastach naszej Ojczyzny, między innymi w naszym Lublinie.

7.  W Niedzielę Chrztu Pańskiego 7 stycznia, podczas Mszy św. o godz. 1300, w kościele na Poczekajce, trzech naszych braci kleryków złoży swoją profesję wieczystą. Prosimy o modlitwę i wsparcie duchowe naszych młodych braci.

8.  Za przesłane życzenia świąteczne, okazaną hojność i wszelkie formy wsparcia kościoła, klasztoru i dzieł misyjnych składamy serdeczne „Bóg zapłać”.Nowy 2018 rok niech będzie wzbudzaniem, pogłębianiem i wzrastaniem w miłości do Boga i ludzi. Miłość niech wszystko Wam dalej wyjaśnia.

9. Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu scholi ze wspólnoty Eleos, który odbędzie się 7 stycznia po mszy świętej o godzinie 19.00

Komentowanie jest wyłączone