III Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2017 r.

1.  Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku 19 grudnia włącznie. Prowadzi je nasz współbrat Artur Fredo. Nauki rekolekcyjne głoszone są w niedzielę podczas wszystkich Mszy św., zaś w poniedziałek i wtorek podczas Mszy św. o godz. 900; 1530 i 1900. Ofiary rekolekcyjne zebrane na tacę przeznaczone będą na dalsze prace remontowe kościoła i klasztoru.Informujemy, że od poniedziałku do soboty spowiedź rozpocznie się o godz. 600 i trwać będzie przez cały dzień, aż do godz. 2000. Natomiast w Wigilię 24 grudnia spowiedź zakończymy o godz. 1600.

2.  Bracia i siostry z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zbierają ofiary do puszek jako wsparcie świąteczne dla ubogich rodzin. Zachęcamy Was do ofiarności i wspaniałomyślnego gestu miłosierdzia.

3.  Zapraszamy do wspólnego adwentowego śpiewania Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie. W niedzielę śpiew rozpoczynamy o godz. 540, natomiast w ciągu tygodnia Godzinki śpiewamy od godz. 600. Msza św. Roratnia z rozważaniem adwentowym sprawowana jest o godz. 620.

4.  W najbliższą sobotę przypada 23 dzień miesiąca, który tradycyjnie jest poświęcony św. o. Pio. O godz. 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci św. Stygmatyka. O godz. 1900 odprawiona zostanie Msza św.

5.  W tym roku wigilia Bożego Narodzenia przypada w najbliższą IV Niedzielę Adwentu.W naszej polskiej tradycji to dzień szczególny, naznaczony bogatymi obrzędami religijnymi. Zachęcamy do pielęgnowania pięknej tradycji, przez podkreślenie wyrzeczenia i umartwienia. Wieczerza wigilijna winna mieć charakter religijny i rodzinny, dlatego nie należy przy tej okazji spożywać alkoholu. W tym dniu w naszym kościele ostatnia Msza św. zostanie odprawiona o godz. 1530. Po tej Mszy św. kościół zostanie zamknięty. Przypominamy, że w Wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 1900.

6.  Serdecznie zapraszamy do przeżycia w naszym kościele Pasterki. Przebieg tej uroczystej liturgii będzie wyglądał następująco:o godz. 2320 odbędzie się procesja z figurą Dzieciątka Jezus do żłóbka, po zakończeniu której rozpocznie się liturgia Godziny Czytań. O godz. 2400 Msza św. Pasterska.

7.  Zapraszamy do uczestnictwa w niedzielnej śpiewanej liturgii nieszporów. Modlitwę rozpoczynamy o godz. 1830.

8.  W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki i świece Caritas na stół wigilijny.

9.  Serdecznie dziękujemy wszystkim dobroczyńcom naszego kościoła i klasztoru. Szczególną wdzięczność wyrażamy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz naszych braci z Białorusi. Każdego dnia zanosimy nasze modlitwy w Waszych intencjach.

 

Komentowanie jest wyłączone