I Niedziela Adwentu – 29 listopad 2015 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą Adwentu. Rozpoczynamy czas przygotowania na przeżycie Uroczystości Bożego Narodzenia. Wspólne śpiewanie Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie jest podtrzymaniem pięknej polskiej tradycji. W niedzielę śpiew rozpoczynamy o godz. 540. W ciągu tygodnia nastąpi zmiana w porządku porannych Mszy św. Przez cały Adwent, w ciągu tygodnia śpiew Godzinek rozpoczynamy się o godz. 600. Nie ma więc Mszy św. o godz. 600. Msza św. Roratnia z rozważaniem maryjnym sprawowana będzie o godz. 620.

2. Od dzisiejszej niedzieli wznawiamy o godz. 1830, wspólnie śpiewane Nieszpory.

3. Rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny. W Polsce będzie on bezpośrednim przygotowaniem do 1050 rocznicy przyjęcia chrztu św. oraz Światowych Dni Młodzieży połączonych z pielgrzymką papież Franciszka. Od Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny rozpoczniemy w Kościele obchód Roku Miłosierdzia..

4. Już dziś zapraszamy na przeżycie Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w naszym kościele. O godz. 1815 odbędzie się nabożeństwo Akatystu w wykonaniu naszych braci ponowicjuszy. Podczas Mszy św. o godz. 1900 uroczyście zainaugurujemy Rok Miłosierdzia. „Tam, gdzie jesteś Ty, świat muzyką brzmi…” to motto koncertu w wykonaniu Trio Cantabile. Zespół tworzy grupa artystów z Lublina: śpiewaczka Barbara Brzozowska, pianista i kompozytor Rudolf Steiner oraz ukraińska skrzypaczka Natalia Kozub.

5. Pierwszy tydzień grudnia zawiera dni odnowy duchowej. W pierwszy czwartek miesiąca pragniemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek miesiąca czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i wynagradzamy za popełnione grzechy. Zaś pierwsza sobota miesiąca poświęcona jest czci oddawanej Niepokalanemu Sercu Maryi. Ona pragnie ocalić jak najwięcej osób i chce naszego zaangażowani w dzieło wynagradzania za popełnione grzechy. Po Mszy św. o godz. 900 zapraszamy do wspólnego adwentowego uwielbiania Niepokalanej. Modlitwę prowadzi o. Henryk.

6. Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim dobroczyńcom naszego kościoła i klasztoru. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary i inne dary materialne oraz duchowe. Pamiętamy o Was i Waszych rodzinach w naszej braterskiej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone