XXIX Niedziela zwykła – 18 październik 2015 r.

1. Wczoraj nasza Warszawska Prowincja Braci Mniejszych Kapucynów razem ze Zgromadzeniami zakonnymi założonymi przez bł. Honorata Koźmińskiego przeżywała szczególne wydarzenie. Relikwie Błogosławionego zostały uroczyście wprowadzone do Panteonu Wielkich Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Z każdym dniem zbliżamy się do dnia 16 grudnia 2016 roku, czyli do stulecia śmierci Ojca wielu zgromadzeń zakonnych. Pragniemy zaprosić Was do wspólnego przeżycia tych wydarzeń. W nawie bocznej naszego kościoła jest ołtarz dedykowany o. Honoratowi. Zachęcamy do modlitwy przez wstawiennictwo Błogosławionego z Białej Podlaskiej.

2. Dziś obchodzimy IX Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 1745 rozpocznie się wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa w intencji niewolników wykorzystywanych do nieludzkiej pracy, kobiet zmuszanych do prostytucji, ludzi sprzedawanych jak towar czy też pozbawianych życia w celu pozyskania organów.

3. W najbliższy czwartek w liturgii wspominamy św. Jana Pawła II. W jesienne długie wieczory dobrze jest sięgnąć do tekstów i przypomnieć sobie przesłanie kierowane do nas w czasie pielgrzymek do Polski. Szczególnie winniśmy sobie cenić Jego nauczanie dotyczące rodziny, etyki małżeńskiej, solidarności oraz umiłowania Ojczyzny.

4. W piątek 23 października zapraszamy na nowennę do św. o. Pio. Wieczorna Msza św. poprzedzona będzie o godz. 1800 nabożeństwem przygotowanym przez Grupę Modlitwy. Następnie wspólnie odmówimy różaniec. O godz. 1900 wspólna Eucharystia. Intencje z podziękowaniami i prośbami można składać w zakrystii kościoła. .

5. Duszpasterstwo młodzieży i wspólnota Eleos (Miłosierdzie) działające przy naszym kościele zaprasza młodzież studencką do włączenia się we wspólną formację duchową i apostolską. Wspólnota spotyka się w każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 1900, natomiast w każdy piątek również o godz. 1900 odbywają się spotkania w Sali przy furcie klasztornej.

6. Zapraszamy do naszej świątyni do wspólnego odmawianiania różańca o godz. 1830. Zachęcamy, aby w modlitwie polecać Bogu i wstawiennictwu Królowej Różańca Świętego ważne sprawy naszej Ojczyzny. Zbliżają się wybory do Sejmu i Senatu. Udział w wyborach jest wyrazem troski o państwo polskie, odpowiedzialności za przyszłość Ojczyzny i osobistej dojrzałości.

7. Wyrażamy na modlitwie naszą wdzięczność za otrzymywane od Was ofiary i duchowe wsparcie. Dziś szczególnie dziękujemy za wsparcie misji kapucyńskich. Niech za wszelkie świadczone dobro, sam Bóg będzie Waszą nagrodą.

Komentowanie jest wyłączone