II Niedziela po Bożym Narodzeniu 2016 r.

1. We środę 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie nazwana Uroczystością Trzech Króli. Decyzją władza ustawodawczych Rzeczpospolitej Polskiej jest to dzień wolny od pracy. Pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. W naszym kościele Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. W zakrystii po każdej Mszy św. można zaopatrzyć się w kredę, kadzidło i mirrę. Pobłogosławioną kredę wypisujemy na drzwiach naszych mieszkań litery imion trzech króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara, dodając bieżący rok 2016. Napis ten jest świadectwem, że przyjęliśmy światło Objawienia. Widoczny znak, zobowiązuje nas chrześcijan, abyśmy stawali się coraz doskonalszą światłością dla współczesnego świata, a zwłaszcza dla szukających Chrystusa.

2. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest także Dniem Pomocy Misjom. Obchodzimy ten dzień pod hasłem: „Jesteśmy misjonarzami miłosierdzia”. W tym dniu możemy przyłączyć się do Orszaku Trzech Króli organizowanego w wielu miastach naszej Ojczyzny, między innymi w Lublinie. Orszak tworzą zwyczajni ludzie, którzy z entuzjazmem i radością chcą wraz z rodzinami oraz przyjaciółmi świętować narodziny Chrystusa.

3. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy z bł. Honoratem Koźmińskim o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 1830 i będzie dobrą okazją do bliższego poznania osoby i nauczania Błogosławionego Kapucyna z Białej Podlaskiej.

4. Pragniemy podzielić się z Wami radosną nowiną, iż dnia 7 stycznia rozpocznie się peregrynacja Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w klasztorach męskich Archidiecezji Lubelskiej.

5. W Niedzielę Chrztu Pańskiego 10 stycznia w naszym kapucyńskim kościele na Poczekajce, podczas Mszy św. o godz. 1300, trzech naszych współbraci kapucynów złoży swoją profesję wieczystą. Otoczmy tych młodych braci naszą serdeczną modlitwą.

6. Przypominamy, że Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wydała dekret dotyczący wezwania „Matko Miłosierdzia”. W Litanii do Najświętszej Maryi Panny (Litanii Loretańskiej) po wezwaniu: „Matko Łaski Bożej”, dodane jest wezwanie: „Matko Miłosierdzia”.

7. Za okazaną hojność i wszelkie formy wsparcia klasztoru i dzieł misyjnych składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Komentowanie jest wyłączone