19 NIEDZIELA ZWYKŁA, 10 sierpnia 2014 r.

1. W najbliższy piątek 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Obecność tego dnia na Mszy świętej jest dla katolików obowiązkowa. W tym dniu Msze święte w naszym kościele sprawowane będą według porządku niedzielnego. Tego dnia w czasie Mszy św. o godz. 11.30 o. Ryszard Korzeniewski będzie celebrował Uroczysty Jubileusz 50 lat kapłaństwa. Zapraszamy serdecznie do udziału w tej dziękczynnej Uroczystości. Oczywiście w Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Oprócz uroczystości Wniebowzięcia Matki Bożej, w tym tygodniu obchodzimy w liturgii:

– w poniedziałek święto św . Klary, dziewicy

– w czwartek wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe, prezbitera i męczennika.

3. W najbliższą sobotę, 16 sierpnia, w naszym klasztorze w Lublinie na Poczekajce, rozpoczną się REKOLEKCJE ROZEZNAWANIA POWOŁANIA dla młodzieży męskiej powyżej 16 roku życia. Zakończą się w środę 20 sierpnia. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. Informacje kontaktowe w zakrystii.

4. Po raz siódmy bracia Kapucyni zapraszają licealistów i studentów na ogólnopolskie spotkanie „GOLGOTA MŁODYCH”, które odbędzie się w dniach 22-26 sierpnia w Serpelicach nad Bugiem. Tematem tegorocznego spotkania będzie hasło: Wędrowcy do świtu. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej Golgoty Młodych.

Aby ułatwić dojazd z Lublina organizujemy autokar. Chętnych prosimy o zgłaszanie się i zapisywanie w zakrystii. Uczestnictwo w spotkaniu 50 zł. + koszt przejazdu w obie strony 50 zł.

5. Serdecznie dziękujemy za waszą życzliwość, wsparcie duchowe i materialne, szczególnie na remont klasztoru, który wznowiliśmy w miesiącu czerwcu i prace potrwają jeszcze kilka tygodni. Obiecujemy codzienną modlitwę z prośbą o obfite błogosławieństwo Boże dla naszych dobrodziejów.

Komentowanie jest wyłączone