18 NIEDZIELA ZWYKŁA, 3 sierpnia 2014 r.

1. W dniu dzisiejszym wyruszyła 36 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tych, którzy nie mogą wziąć udziału w tej formie rekolekcji zachęcamy do uczestnictwa w Pielgrzymce Duchowej. Stajemy się duchowym pielgrzymem poprzez modlitwę, ofiarę, uczestnictwo we Mszy świętej w dni powszednie. W ten sposób wspieramy pielgrzymów znoszących trudy wędrowania do na Jasną Górę, a jednocześnie przez komunię z nimi otrzymujemy wiele łask potrzebnych dla nas i naszych rodzin.

2. W środę w liturgii obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte będziemy sprawowali jak w każdy dzień powszedni. W sobotę zaś przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), Patronki Europy.

3. Zachęcamy do podjęcia abstynencji w miesiącu sierpniu. Jest ona dobrowolnym wyrzeczeniem, które staje się darem z miłości do Boga i bliźniego, a także szansą duchowego wzrostu w osobistej wolności, źródłem życia i radości. W zakrystii można zapisywać się do księgi Abstynencji.

4. Zapraszamy młodzież od 16 roku życia na ogólnopolskie spotkanie „GOLGOTA MŁODYCH”, które odbędzie się w dniach 22-26 sierpnia w Serpelicach nad Bugiem. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej.

Z Lublina będzie organizowany autokar. Chętnych prosimy o zgłaszanie się i zapisywanie w zakrystii. Uczestnictwo w spotkaniu 50 zł. + koszt przejazdu w obie strony 50 zł.

5. Serdecznie dziękujemy za waszą życzliwość, wsparcie duchowe i materialne, szczególnie na remont klasztoru, który wznowiliśmy w miesiącu czerwcu i prace potrwają jeszcze kilka tygodni. Obiecujemy codzienną modlitwę z prośbą o obfite błogosławieństwo Boże dla naszych dobrodziejów.

Komentowanie jest wyłączone