Niedziela Trójcy Świętej – 11 czerwca 2017 r.

1.  W dzisiejszą niedzielę Trójcy Świętej, zgodnie z trzecim przykazaniem kościelnym dobiegła końca możliwość spowiedzi i przyjęcia przez wiernych Komunii św. wielkanocnej.

2.  W poniedziałek 12 czerwca w liturgii wspominamy błogosławionych męczenników II wojny światowej. W gronie stu ośmiu męczenników jest pięciu naszych współbraci kapucynów. Spośród tej grupy trzej byli mieszkańcami naszego klasztoru lubelskiego. Ojciec Henryk Krzysztofik był gwardianem i rektorem seminarium. Ojciec Florian Stępniak był studentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, zaś brat Fidelis Chojnacki był klerykiem seminarium. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem naszych błogosławionych współbraci. W tym dniu po Mszy św. o godz. 1900,w ramach obchodu 100-lecia objawień Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy do modlitewnego wielbienie Maryi z różańcem w ręku.

3.  We wtorek przypada święto Antoniego z Padwy – głównego patrona miasta Lublina. Po Mszy św. o godz. 900 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

4.  Główne uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczną się w czwartek 15 czerwca o godz. 1000 przed archikatedrą. Stąd wyruszy procesja w stronę ul. Królewskiej, następnie ul. Lubartowską, po czym skręci w ul. Świętoduską i podąży na ul. Krakowskie Przedmieście. Następnie ul. Królewską powróci na plac katedralny, gdzie odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Abp Stanisława Budzika.

5.  W naszym kapucyńskim kościele w uroczystość Bożego Ciała Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. Ze względu na procesję nie będzie Mszy św. o godz. 1000 i o godz. 1130.

6.  Przeżywamy rok dziękczynienia za życie i dzieło bł. Honorata Koźmińskiego. Z tej racji w dniach 16-17 czerwca nasz kapucyński kościół nawiedzą jego relikwie. Przywitanie nastąpi 16 czerwca przed uroczystą Mszą św. o godz. 1530. O godz. 1730 odmówimy Nieszpory, zaś o godz. 1800 rozpoczniemy nabożeństwo czerwcowe z wykorzystaniem tekstów autorstwa bł. Honorata. O godz. 1900 Msza św. z udziałem młodzieży. Po Eucharystii będzie czuwanie modlitewne. W sobotę 17 czerwca po Mszy św. o godz. 900 odmówimy Różaniec z Błogosławionym, następnie będzie czas na indywidualną modlitwę przy relikwiach. Uroczyste zakończenie nastąpi po Mszy św. o godz. 1530.Szczegółowy program zamieszczony jest przy wejściu do kościoła. Serdecznie zapraszamy Was do wspólnej modlitwy dziękczynnej.

7.  W duchu eucharystycznego dziękczynienia wyrażamy naszą braterską wdzięczność wszystkim, którzy nawiedzają nasz kościół, wspólnie z nami się modlą, korzystają z sakramentów św., adorują Najświętszy Sakrament. Szczerze dziękujemy za złożone ofiary oraz za wszelkie oznaki życzliwości. Pamiętamy o Was w naszej codziennej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone