Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 4 czerwca 2017 r.

1.  W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. W modlitwie prosimy o odnowę naszej wiary i oblicza polskiej ziemi.W przyszłą niedzielę Trójcy Świętej, zgodnie z trzecim przykazaniem kościelnym dobiega końca możliwość spowiedzi św. i przyjęcia przez wiernych Komunii świętej wielkanocnej.

2.  W Warszawie, przy Centrum Opatrzności Bożej, po raz dziesiąty trwają ogólnopolskie obchody Święta Dziękczynienia. Hasłem są słowa: „Dziękujmy za chleb”. W dzisiejszym dniu w kościołach całej Polski zbierane są ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Zachęcamy do wsparcia tego przedsięwzięcia.

3.  Jutro w liturgii Kościoła przeżywamy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą według porządku dnia powszedniego.

4.  W dniach 6 – 7 czerwca, Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Świętej Lipki, Stoczku Klasztornego i Głotowa. Można zapisać się w zakrystii. Koszt pielgrzymki 170 zł. W sobotę 10 czerwca Grupa modlitwy św. o. Pio organizuje wyjazd w Krakowa – Łagiewnik na nocne czuwanie modlitewne. Zapisy w zakrystii kościoła, zaś szczegółowe informacje u p. Jolanty Kozak. Przypominamy, że w dniach od 14 do 21 października organizujemy samolotową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zapisy, program oraz informacje można uzyskać w zakrystii kościoła lub u o. Henryka Cieniucha.

5.  W najbliższy czwartek 8 czerwca w liturgii uczcimy Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dzień ten daje dobrą okazję, aby podziękować Bogu za dar Chrystusowego kapłaństwa w Kościele oraz otoczyć opieką duchową i modlitewną kapłanów.

6.  W piątek 9 czerwca obchodzimy święto poświęcenia kościoła katedralnego w Lublinie.

7.  Przeżywamy rok dziękczynienia za życie i dzieło bł. Honorata Koźmińskiego. Z tej racji w dniach 16-17 czerwca nasz kapucyński kościół nawiedzą jego relikwie. Już dziś zapraszamy Was do wspólnej modlitwy dziękczynnej. .

8.  Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie czerwcowym, które stanowi odpowiednią pomoc w formacji duchowej własnego serca. Codziennie o godz. 1830 wspólnie śpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, odmawiamy Akt Oddania, słuchamy krótkiego rozważania i otrzymujemy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

9.  Przypominamy, że w kościele obowiązują ogólne zasady dobrego wychowania i poczucia sacrum. Nie rozmawiamy i nie używamy telefonów komórkowych. Ubiór powinien być czysty, nienaruszający podstawowych zasad skromności. Strój ma wyrażać szacunek wobec Boga i osób, którzy przychodzą do świątyni na modlitwę lub przyjmujących sakramenty. Szczególnie Msza św. ma charakter uroczysty, więc ubieramy się w sposób odświętny.

10.  Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary oraz za wszelkie oznaki życzliwości, wsparcie materialne i duchowe. Pamiętamy o Was w naszej codziennej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone