NIEDZIELA PALMOWA – 28. 03. 2021 R.

  1. Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna obchód Wielkiego Tygodnia. W liturgii Kościoła jest to najważniejszy czas rozważania tajemnic naszego zbawienia, którego centrum stanowi Triduum Paschalne.
  2. W naszym kościele rozpoczęliśmy doroczne rekolekcje wielkopostne. Potrwają one do Wielkiej Środy włącznie. Nauki rekolekcyjne głoszone będą podczas Mszy Świętych rano,  o godz.: 8:00 i 9:00 oraz po południu o 15:30 i 19:00. Rekolekcje można śledzić na kanale YOUTUBE rekolekcjonisty o. Tomasza Mantyka.
  3. Spowiedź w Wielkim Tygodniu: w czasie rekolekcji poniedziałek, wtorek i środa w godz. od 6:00 do 20:00. W Wielki Czwartek od 6:00 do 17:00, w południe od godz. 12:30 do 13:00 będzie przerwa na życzenia z okazji Dnia Kapłanów. W Wielki Piątek od 6:00 do 17:00 i w Wielką Sobotę spowiadamy od 6:00 do 19:00.
  4. Program celebracji Triduum Paschalne jest następujący: w Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej sprawowana będzie o godz. 18:00, po zakończeniu Eucharystii zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Ciemnicy. Adoracja potrwa do godz. 22:00. Przypominamy, że w tym dniu jest tylko jedna Msza św. W Wielki Piątek zapraszamy do naszego kościoła o godz. 7:00 na wspólną Liturgię Godzin. Wieczorna liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00, adoracja Pana Jezusa w Grobie trwać będzie do godz. 22:00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W Wielką Sobotę ponownie zapraszamy do naszego kościoła o godz. 7:00 na wspólną Liturgię Godzin, od godz. 8:00 do 15:00 można przynosić pokarmy do poświęcenie na stół wielkanocny. Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 20:00, prosimy przynieść świece.
  5. Informujemy, że w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny w naszym kościele nie będzie Mszy św. godz. 6:00 rano, pierwsza Msza o godz. 7:00. Pozostałe Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego.
  6. Z racji na nowe obostrzenia sanitarne w związku z nową falą pandemii bardzo prosimy o czujność i ostrożność podczas rekolekcji i triduum paschalnego. Przypominamy o obowiązku zakrywanie ust i nosa oraz o zachowaniu dystansu. W naszym kościele jest wiele miejsc, w których możemy uczestniczyć w liturgii: kaplica adoracyjna, boczne nawy z ławkami i krzesłami. Prosimy Was wszystkich o modlitwę, abyśmy mogli bezpiecznie i pobożnie przeżyć czas tych świętych dni.
  7. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i prowadzenie nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów. Składamy podziękowania za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  8. Wyrażamy naszą wdzięczność Wszystkim Wam za stałą obecność w naszym kościele, za wszelką życzliwość, wsparcie, modlitwę i dary serca na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Niech Pan Bóg hojnie Wam błogosławi na ten święty czas triduum i świąt paschalnych. 

Komentowanie jest wyłączone