IV Niedziela Wielkanocna – 12 maja 209

1. Nadchodzący tydzień przybliża nam postacie wielu świętych. We wtorek 14 maja obchodzimy święto św. Macieja -Apostoła. W środę 15 maja wspominamy św. Małgorzatę z Kortony. Nazwana jest „Magdaleną zakonu franciszkańskiego”, a jej nawoływanie do pokuty i przykład życia były tak mocne, iż przybywali do niej grzesznicy z Włoch, Francji i Hiszpanii. Pokutę rozumiała jako niesienie pomocy potrzebującym. Założyła w Kortonie szpital i dom opieki dla ubogich, gdzie służyła chorym. W tym dniu wspominamy również św. Zofię, która w ikonografii przedstawiana jest w otoczeniu trzech córek: Wiary, Nadziei i Miłości. Cnoty teologalne są fundamentem naszego życia duchowego. W czwartek 16 maja obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli. Jezuicki męczennik jest współpatronem Polski. W piątek 17 maja nasza uwaga skupiona jest na postaci świętego franciszkanina — Paschalisa Baylon.Zwany jest Serafinem Eucharystii i patronuje zrzeszeniom i kongresom eucharystycznym.

2. W sobotęl8 maja w naszej kapucyńskiej rodzinie zakonnej przeżywamy święto ku czci św. Feliksa z Cantalice — patrona dzieci. W tym dniu można uzyskać w naszym kościele odpust zupełny. Po każdej Mszy św. przy ołtarzu dedykowanym św. Feliksowi nastąpi obrzęd namaszczenia dzieci olejami ku czci świętego kapucyna.

3. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary oraz za wszelkie oznaki życzliwości, wsparcie materialne i duchowe. Pamiętamy o Was w naszej codziennej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone