III Niedziela Wielkanocna – 5 maja 2019

1.Rozpoczął się miesiąc maj. Serdecznie zapraszamy do udziału z nabożeństwie majowym, które w naszym kościele odprawiane jest przez cały miesiąc o godz. 18:30.

2. W najbliższą środę przypada uroczystość św. Stanisława. Biskup i męczennik jest patronem Polski, głównym patronem Archidiecezji Lubelskiej oraz naszej Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Św. Stanisław jest również patronem naszego Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika

3. W maju 1917 roku, w „Dolinie Pokoju” — zaczęła ukazywać się Matka Najświętsza. W ciągu sześciu objawień zapowiedziała koniec wojny, ostrzegła przed widmem komunizmu, kolejną wojną oraz prześladowaniami Kościoła. Mówiła, że bardzo wielu ludzi idzie na wieczne potępienie, że trzeba się dużo modlić wynagradzać Bogu za grzechy. Świadkiem objawień była trójka fatimskich dzieci: Łucja, Franciszek i Hiacynta. Począwszy od 13 maja 1917 roku, Maryja ukazywała się im regularnie, aż do 13 października, prosząc o odmawianie różańca, nawrócenie i pokutowanie w intencji grzeszników. Matka Boża przekazała im orędzie, o którym św. Jan Paweł II powiedział, że „jest bardziej naglące i aktualne dzisiaj niż w roku 1917″, a papież Benedykt XVI zapewniał, iż „łudziłby się ten, kto sądziłby, że prorocka misja Fatimy została już zakończona”.

4. Wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej w naszym kościele uczcimy w poniedziałek 13 maja nabożeństwem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu o godz. 8:00. Następnie o godz. 9:00 odprawiona zostanie Msza św., a po jej zakończeniu dalsze wielbienie Maryi Litanią Loretańską i różańcem w ręku. W niedzielę 12 maja w wigilię dnia fatimskiego nie będzie spotkania modlitewnego.

5. Serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary i ofiary. Waszą hojność niech Pan Bóg wynagrodzi obfitym błogosławieństwem, o które prosimy w naszej braterskiej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone