II Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2018 r.

1.  Druga niedziela Wielkiego Postu, zwana „Ad gentes” w Kościele polskim jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Hasło tegorocznego dnia brzmi: „Uczniowie-misjonarze w mocy Ducha Świętego”. Hojnie wesprzyjmy swymi ofiarami do puszek 2032 misjonarzy i ich posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną. W ubiegłym roku Dzieło Pomocy sfinansowało ponad 140 dzieł na misjach, dofinansowało budowę 5 studni głębinowych w Afryce oraz szkoły zawodowej dla 250 uczniów w Tanzanii. W ciągu całego roku udzielana jest systematycznej pomocy finansowej misjonarzom z Polski.

2.  Najbliższy wtorek jest ostatnim w miesiącu lutym. Zapraszamy na nabożeństwo z modlitwą uzdrowienia, które rozpoczniemy o godz. 1800 adoracją Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Różaniec odmówimy o 1830, po którym w intencji uczestników zostanie odprawiona Msza św. Po Eucharystii dalszy ciąg modlitwy uzdrowienia i adoracji Najświętszego Sakramentu.

3.  Nabożeństwo adoracji Krzyża w najbliższą środę poprowadzi wspólnota Eleos. Początek o godz. 1800. Zapraszamy również do udziału w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1815 w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W wielkopostne piątki są dwa nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Pierwsze o godz. 1800, drugie przygotowane przez młodzież o godz. 1930. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w Niedzielę Palmową i potrwają do Wielkiej Środy włącznie

4.  W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W pierwszy czwartek godz. 1815 odbędzie się nabożeństwo eucharystyczne z prośbą o nowe powołania do służby Bożej. W pierwszy piątek miesiąca jest okazja do wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie wynagradzającym po Mszy św. o godz. 900.W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do uwielbienia Maryi w tajemnicy jej Niepokalanego Serca przeszytego mieczem boleści. O godz. 900 Msza św. wotywna, a po Eucharystii wspólne uwielbienie Maryi – Matki Bolesnej.

5.  Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Polecamy tygodniki: „Niedziela” i „Gość niedzielny” oraz nasze kapucyńskie: „Trzeźwymi bądźcie” i „Głos św. o. Pio”.

6.  Serdecznie dziękujemy za składane ofiary na rzecz kościoła i klasztoru. Prosimy o składanie jałmużny wielkopostnej do skarbonek umieszczonych w kościele,w zakrystii lub przy furcie klasztornej. Złożone ofiary przeznaczone są na cele charytatywne. Przeżywany Wielki Post niech będzie naznaczony w Waszym życiu Bożym błogosławieństwem.

Komentowanie jest wyłączone