II Niedziela po Bożym Narodzeniu 2014 r.

1. Jutro 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie nazwana Uroczystością Trzech Króli. Decyzją władza ustawodawczych Rzeczpospolitej Polskiej jest to ponownie dzień wolny od pracy. Pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. W naszym kościele Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. W zakrystii po każdej Mszy św. można zaopatrzyć się w kredę, kadzidło i mirrę. Pobłogosławioną kredę wypisujemy na drzwiach naszych mieszkań litery imion trzech króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara, dodając bieżący rok 2014. Napis ten jest świadectwem, że przyjęliśmy światło Objawienia. Widoczny znak, zobowiązuje nas chrześcijan, abyśmy stawali się coraz doskonalszą światłością dla współczesnego świata, a zwłaszcza dla szukających Chrystusa.

2. W dniu jutrzejszym po Mszy św. o godz. 1900, młodzież z duszpasterstwa działającego przy naszym kościele przygotowała koncert kolęd i pastorałek. Serdecznie zapraszamy do wspólnego tradycyjnego uwielbienia Boga, który stał się człowiekiem.

3. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest także Dniem Pomocy Misjom. Obchodzimy ten dzień pod hasłem: „Pomóżmy misjonarzom świadczyć o Chrystusie”. Jesteśmy zapraszani, by przyłączyć się do Orszaku Trzech Króli organizowanego w wielu miastach naszej Ojczyzny, między innymi w naszym Lublinie. Orszak tworzą zwyczajni ludzie, którzy z entuzjazmem i radością chcą wraz z rodzinami oraz przyjaciółmi świętować narodziny Chrystusa.

4. Za okazaną hojność i wszelkie formy wsparcia klasztoru i dzieł misyjnych składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Komentowanie jest wyłączone