Niedziela Chrztu Pańskiego, 12 styczeń 2014 r.

1. Dzisiejsza Uroczystość Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny obchód Bożego Narodzenia w Kościele. Od jutra rozpoczyna się w liturgii okres zwykły.

2. Katolickie Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów im. Jana Pawła II zaprasza dzisiaj na spotkanie w sali duszpasterskiej po Mszy św. o godz. 1300. Podczas spotkania prelekcję wygłosi o. Mariusz Bigiel z Zakonu Jezuitów. Temat wystąpienia brzmi: „O przyczynach upadku pedagogiki i skutecznych sposobach odnowienia jej”.

3. W najbliższy czwartek 16 stycznia przypada XVII Dzień Judaizmu. Centralne obchody odbędą się w Sandomierzu. Hasło tegorocznych obchodów zostało zaczerpnięte w Księgi Wyjścia i brzmi: „Pan jest moją mocą (…). Jemu zawdzięczam moje ocalenie”.

4. Sobota 18 stycznia jest dniem rozpoczęcia Ogólnopolskiego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Za hasło przewodnie wybrano słowa św. Pawła z Pierwszego Listu do Koryntian (1 Kor 1,1-17): „Czyż Chrystus jest podzielony?”. Ekumeniczne obchody lubelskie mają bardzo bogaty program obejmujący spotkania, nabożeństwa i modlitwy. Zachęcamy do czynnego włączenia się w to ekumeniczne dzieło.

5. Zachęcamy do nabycia w zakrystii i czytania prasy katolickiej. W ostatnich numerach tygodników: „Niedziela” i „Gość niedzielny”, znajdujemy obszerne artykuły o zmarłym kompozytorze Wojciechu Kilarze.

6. Serdecznie dziękujemy za wszelkie objawy Waszej życzliwości, wsparcie duchowe i materialne. Szczere podziękowania składamy za ofiary przeznaczone na remont klasztoru. W naszych codziennych modlitwach pamiętamy o Was i prosimy, aby sam Dobry Bóg był dla Was wsparciem i nagrodą.

Komentowanie jest wyłączone