I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017 r

1.  Rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny, którego hasłem przewodnim są słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Celem nowego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce jest odkrycie Osoby Ducha Świętego, otwarcie się na Jego działanie oraz refleksja nad sakramentem bierzmowania i jego skutkami.

2.  Adwent to czas wyciszenia i modlitwy. Wspólne śpiewanie Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie jest podtrzymaniem pięknej polskiej tradycji. W każdą niedzielę Adwentu śpiew rozpoczynamy o godz. 540, natomiast w ciągu tygodnia przez cały Adwent, nabożeństwo rozpocznie się o godz. 600. W dni powszednie Adwentu nie będzie więc Mszy św. o godz. 600 i o godz. 630. Msza św. Roratnia z rozważaniem maryjnym sprawowana będzie o godz. 620.

3.  Od dzisiejszej niedzieli wznawiamy o godz. 1830, wspólnie śpiewane Nieszpory.

4.  W pierwszy czwartek miesiąca pragniemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Początek nabożeństwa powołaniowego z bł. Honoratem o godz. 1815.

5.  Trwa nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Rozważania nowennowe prowadzone są podczas Mszy św. Roratniej o godz. 620. W piątek 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Msze św. w naszym kościele odprawiane będą według porządku świątecznego. Nastąpią dwie zmiany. Msza św. z godz. 1130 rozpocznie się o godz. 1100. Po jej zakończeniu o godz. 1200, zapraszamy na nabożeństwo „Godzina łaski” dla całego świata. Nie będzie Mszy św. o godz. 1300, natomiast odprawiona zostanie Msza św. o godz. 1530. O godz. 1815 rozpocznie się nabożeństwo Akatystu w wykonaniu naszych braci ponowicjuszy. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 1900 będzie miał miejsce obrzęd ofiarowania się Maryi Niepokalanej przez młodzież skupioną w duszpasterstwie przy naszym kościele.

6.  W najbliższą niedzielę 10 grudnia Katolickie Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów im. Jana Pawła II zaprasza na prelekcję: „Sytuacja Polski wobec kryzysu Unii Europejskiej”, którą wygłosi Wojewoda Lubelski, pan prof. Przemysław Czarnek. Spotkanie odbędzie się w sali tercjarskiej po Mszy św. o godz. 1300.

7.  W zakrystii można zaopatrzyć się w świece Caritas i opłatki na stół wigilijny. Opłatki zostały wypieczone przez nasze siostry Klaryski Kapucynki ze Szczytna. Różnią się od tych z super marketu. Siostry włożyły w nie tylko swoją pracę, ale i dar modlitwy.

8.  Rekolekcje adwentowe w naszym kościele odbędą się w dniach 17-19 grudnia.

9.  Wyrażamy wdzięczność wszystkim naszym Dobroczyńcom. Pamiętamy o Was i Waszych rodzinach w naszej adwentowej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone