Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopada 2017 r.

1.  Dzisiejsza Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny w Kościele. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowy, w którym realizowany będzie program na lata 2017-2019.Celem wysiłku duszpasterskiego będzie odkrycie Osoby Ducha Świętego, otwarcie się na Jego działanie oraz refleksja nad sakramentem bierzmowania i jego skutkami. W pracy duchowej towarzyszyć nam będą słowa: „Duch, który umacnia miłość”, zaczerpnięte z Drugiej Modlitwy Eucharystycznej o Tajemnicy Pojednania.

2.  W najbliższy wtorek 28 listopada zapraszamy na nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie. Spotkanie rozpoczniemy o godz. 1800,adoracją Najświętszego Sakramentu, następnie o godz. 1830, włączymy się w listopadową modlitwę za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. O godz. 1900, zostanie odprawiona Msza św., a po Eucharystii dalsza ciąg modlitwy uwielbienia, przebłagania i modlitwy wstawienniczej z prośbą o uzdrowienie.

3.  W środę 29 listopada we wspólnotach franciszkańskich obchodzimy święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego.W tym dniu rozpoczynamy również nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Rozważania nowennowe prowadzone będą podczas Mszy św. o godz. 630.

4.  W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Mszę św. wotywną o godz. 900, po której odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu i Obliczu Pana Jezusa. Pierwsza sobota miesiąca poświęcona jest Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. o godz. 900, zapraszamy do wspólnego uwielbiania Niepokalanej.

5.  Przyszła niedziela 3 grudnia jest pierwszą niedzielą Adwentu, która rozpoczyna czas przygotowania na przeżycie Uroczystości Bożego Narodzenia. Wspólne śpiewanie Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie jest podtrzymaniem pięknej polskiej tradycji. W niedzielę śpiew rozpoczynamy o godz. 540, natomiast w ciągu tygodnia przez cały Adwent, nabożeństwo rozpocznie się o godz. 600. Nie będzie więc Mszy św. o godz. 600 i o godz. 630. Msza św. Roratnia z rozważaniem maryjnym sprawowana będzie o godz. 620.

6.  Od przyszłej niedzieli w naszym kościele wznawiamy o godz. 1830, śpiewane Nieszpory.

7.  Prosimy nie kupować opłatków na stół wigilijny w kioskach i marketach. W zakrystii będzie można zaopatrzyć się w świeże opłatki wypieczone przez nasze siostry Klaryski Kapucynki ze Szczytna. Siostry włożyły w nie swoją pracę i dar modlitwy.

8.  Codziennie w naszych zakonnych modlitwach pamiętamy o dobrodziejach i prosimy, aby Bóg był dla Was wsparciem oraz nagrodą za ofiary składane na remont kościoła i klasztoru.

Komentowanie jest wyłączone