Życzenia Bożonarodzeniowe 2014

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Nowonarodzony Zbawicielu Świata!

“Cóż Ci możemy ofiarować, za to, że pojawiłeś się na ziemi jako człowiek? Każde ze stworzeń stworzonych przez Ciebie, ofiaruje Ci dar swojej wdzięczności: anioły – śpiew, niebiosa – gwiazdy, magowie – dary, pasterze – podziw, ziemia – grotę, pustynia – żłóbek. Ludzkość ofiaruje Ci za matkę Maryję Dziewicę”.

(por. Modlitwa bizantyjska)

Drodzy Bracia i Siostry, a my?

My przyjmujemy Jezusa do naszych serc. Razem z Wami, klękamy przed Bogiem, który stał się człowiekiem. W tej postawie zgłębiajmy sens świąt Bożego Narodzenia. Podtrzymani tradycją, ożywieni rodzinną atmosferą, okazujmy sobie naszą życzliwość i braterskie serce pełne wdzięczności za bycie chrześcijanami. I kiedy zbliżyła się pora wieczerzy wigilijnej, pochyleni w milczeniu przed tą tajemnicą, wysłuchaliśmy Ewangelii o Narodzeniu Jezusa Chrystusa. Zatrzymaliśmy się w ciszy wobec cudownej prawdy, że Bóg, Stwórca stał się jednym z nas, z miłości do nas, do mnie, do Ciebie. Kontemplując nawróconym sercem, leżącego w żłobie Jezusa, a przy Nim Jego Matkę i Opiekuna – św. Józefa – dwoje ludzi ubogich, posłusznych i czystego serca, podchodzimy do Was bracia i siostry z życzeniami. I niech się tak stanie. I wierzymy, że wydarzyło się Boże Narodzenie!

Kochani nasi Dobrodzieje i Przyjaciele!

Święta Bożego Narodzenia dają nam okazję, by jeszcze raz uklęknąć sercem przed największą tajemnicą świata: Bóg stał się człowiekiem z miłości do nas. Niech ta prawda zrodzi w Was, zdumienie, radość i odczucie bliskości Bożej łaski.

Pan niech Was błogosławi i zwróci ku Wam swoje oblicze.

Z darem braterskiej modlitwy – br. Andrzej Baran ze Wspólnotą lubelską.

Komentowanie jest wyłączone