XXXIII Niedziela zwykła – 13 listopad 2016 r.

1. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 1300, Katolickie Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów im. Jana Pawła II zaprasza do Sali tercjarskiej na koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu „Gloria Victis”.

2. Wspólnota Ewangelizacyjna ELEOS zaprasza dziś po Mszy św. o godz. 1900na spektakl patriotyczny: „A miał być bal…”. Przedstawienie oparte jest na poezji oraz współczesnych utworach muzycznych. Daje sposobność do refleksji nad przeżywaniem codzienności młodych ludzi w kontekście troski o dobro Ojczyzny.

3. W dzisiejszą niedzielę o godz. 1130, Mszą świętą w archikatedrze, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik uroczyście zakończył Jubileuszowy Rok Miłosierdzia w Archidiecezji Lubelskiej. Szczególnym znakiem zakończenia było zamknięcie Bramy Miłosierdzia.

4. W zakrystii kościoła można jeszcze składać kartki wypominkowe z czytelnie wypisanymi imionami zmarłych. Pamiętajmy, że „zbawienną rzeczą jest modlitwa za zmarłych” (2 Mch 12,45). Informujemy, że w naszym kościele przez cały miesiąc listopad o godz. 1830 odmawiamy różaniec, zaś o godz. 1900 odprawiana jest Msza św. w intencji zmarłych.

5. W czwartek 17 listopada przypada liturgiczne święto św. Elżbiety Węgierskiej – patronki Franciszkańskiego Zakonu Święckich. Przy naszym kościele funkcjonuje wspólnota tercjarska, w której bracia i siostry w świeckim stanie życia realizują swoje powołanie do świętości. Zachęcamy do zapoznania się z duchowością franciszkanów świeckich i życiem wspólnoty.

6. W piątek 18 listopada w liturgii wspominamy bł. Karolinę Kózkównę – dziewicę i męczennicę. Jan Paweł II powiedział, że „święci są po to, ażeby świadczyć o wielkiej godności człowieka”. Bł. Karolina mając zaledwie 17 lat, poniosła śmierć męczeńską, bo broniła swej godności. Została zamordowana przez carskiego żołnierz próbującego ją zgwałcić. Nie pozwoliła, aby świątynia jej ciała stała się „jaskinią zbójców”.

7. W czwartek 10 listopada rozpoczęliśmy nowennę przygotowującą do Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Centralna uroczystość rozpocznie się w Krakowie Łagiewnikach w sobotę 19 listopada, a jej przedłużeniem będzie podjęcie Aktu we wszystkich kościołach w Polsce w niedzielę 20 listopada.

8. Informujemy, że przyjmujemy intencje Mszy św. do odprawienia w 2017 roku.

9. Wyrażamy naszą wdzięczność za wszelkie dobro, którego doświadczamy od Was. Dziękujemy, że przybywać do naszej świątyni. Odwzajemniamy się naszą braterską modlitwą

Komentowanie jest wyłączone