XXXII Niedziela zwykła – 6 listopad 2016 r.

1. Na stolikach przy wejściu do kościoła wyłożone są kartki wypominkowe. W naszym kościele przez cały miesiąc listopad o godz. 1830 odmawiamy różaniec, zaś o godz. 1900 odprawiana jest Msza św. w intencji zmarłych zapisanych na tych kartkach.

2. W czwartek 10 listopada rozpoczniemy nowenna przed uroczystością Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Centralna uroczystość rozpocznie się w Krakowie Łagiewnikach w sobotę 19 listopada, a jej przedłużeniem będzie podjęcie Aktu we wszystkich kościołach w Polsce w niedzielę 20 listopada.

3. W najbliższy piątek 11 listopada przypada liturgiczne wspomnienie św. Marcina z Tours. Natomiast w naszej polskiej rzeczywistości obchodzimy 98 rocznicę odzyskania niepodległości. W naszym kościele odprawiane będą Msze św. według porządku dnia powszedniego. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik udzielił w tym dniu dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości spożywania pokarmów mięsnych z racji Święta Niepodległości.

4. W niedzielę 13 listopada, Katolickie Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów im. Jana Pawła II zaprasza na koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu „Gloria Victis”. Początek w Sali tercjarskiej o godz. 1400. Natomiast po Mszy św. o godz. 1900, Wspólnota Ewangelizacyjna ELEOS zaprasza na spektakl patriotyczny: „A miał być bal…”. Przedstawienie, oparte na poezji oraz współczesnych utworach muzycznych, jest refleksją nad przeżywaniem codzienności młodych ludzi w czasie walki o dobro Ojczyzny.

5. W niedzielę 13 listopada o godz. 1130, Mszą świętą w archikatedrze, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik uroczyście zakończy Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia w Archidiecezji Lubelskiej. Szczególnym znakiem zakończenia Roku Jubileuszowego będzie zamknięcie Bramy Miłosierdzia w archikatedrze.

6. Informujemy, że przyjmowane są intencje Mszy św. do odprawienia w 2017 roku. Oprócz intencji godzinowych można składać intencji w ramach odprawianych nowenn. We wtorki o godz. 900 jest nowenna do św. Antoniego. Każdego 23 dnia miesiąca o godz. 1800 jest nabożeństwo nowennowe przygotowane przez Grupę Modlitwy św. Ojca Pio. W ciągu roku w drugi piątek miesiąca o godz. 1900 odprawiamy Mszą św. za zmarłych polecanych w różnych nowennach.

7. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary wypominkowe i inne dary materialne oraz duchowe. Pamiętamy o Was i Waszych rodzinach w naszej braterskiej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone