XXXII Niedziela Zwykła, 10 listopada 2013

1. W poniedziałek 11 listopada przypada rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Porządek Mszy świętych jak w dzień powszedni. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny.

2. Katolickie Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów im. Jana Pawła II zaprasza dzisiaj na spotkanie do sali duszpasterskiej po Mszy św. o godz. 13.00, na którym prelekcję wygłosi autor serii wydawniczej – zakazane historie, dr Leszek Pietrzak na temat: „Rok, który przesądził wszystko”.

3. W dniu dzisiejszym, harcerze ZHR z Poczekajki rozprowadzają przed kościołem flagi narodowe. Kupując flagę możemy wesprzeć działalność harcerzy. Zachęcamy do nabycia i jednocześnie do wywieszenia flag w dniu 11 listopada.

4. Wychodząc naprzeciw potrzebom i zagrożeniom współczesnej rodziny Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Lubelskiej zaprasza wszystkich potrzebujących do Ośrodka Wspomagania Rodziny. Będzie on funkcjonował od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00-19.00 w Lublinie przy kościele rektoralnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Staszica 16a. Na osoby zainteresowane czeka wykwalifikowana kadra psychologów, pedagogów i doradców życia rodzinnego. Porady udzielane są bezpłatnie. Szczegóły spotkań znajdziemy na plakacie przy wyjściu z kościoła.

5. Wychowawcy i seminarzyści Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie serdecznie zapraszają na „Tydzień muzyki chrześcijańskiej” – „Cecylianka”, który odbędzie się w dniach 16-23 listopada w budynku seminarium duchownego. Podczas tegorocznego muzycznego tygodnia wystąpią znani wykonawcy muzyki chrześcijańskiej i młodzi artyści rozpoczynający swoją przygodę z muzyką. Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Szczegóły poszczególnych dni znajdziemy na plakacie przy wyjściu.

6. W prasie katolickiej znajdziemy miedzy innymi artykuły o katastrofie demograficznej w Polsce „Polska niknie w oczach”, nauka Kościoła o czyśćcu „Miłość czyszczona przez miłość” oraz przesłanie Bpa Antoniego Pacyfika Dydycza do wiernych w kontekście nasilonej nagonki na Kościół. Zachęcamy do lektury.

Komentowanie jest wyłączone