XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 08. 11. 2020 R.

  1. Trwa miesiąc listopad i czas naszej wypominkowej modlitwy za zmarłych. Codziennie o godzinie 18:30 podczas różańca odczytujemy imiona zmarłych i odprawiamy w ich intencji Mszę Święta o godz. 19:00. Na ławkach są jeszcze kartki, na których można  wypisać imiona swoich bliskich zmarłych i dołączyć ich do naszej modlitwy.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: – jutro 9 listopada – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie, – we wtorek 10 listopada – wspomnienie św. Leona papieża i doktora Kościoła, – 11 listopada – wspomnienie św. Marcina biskupa, – 12 listopada – św. Jozafata biskupa i męczennika, – 13 listopada – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski, – i w sobotę 14 listopada –  wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Tavelicia i Towarzyszy.
  3. W środę 11 listopada przypada święto odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy tego dnia na Mszę Świętą w intencji naszej Ojczyzny. Tego dnia Msze święte będą odprawiane według porządku powszedniego.
  4. Dziś po Mszy Świętej możemy złożyć ofiarę w ramach ogólnopolskiej akcji POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE. Te ofiary możemy składać do skarbonki umieszczonej w ścianie przy wyjściu z kościoła, patrząc od ołtarza po prawej stronie dużych drzwi.
  5. Po każdej Mszy Świętej dziś chcemy modlić się śpiewając SUPLIKACJĘ i przepraszać Boga za wszystkie grzechy, za zło, zgorszenia i profanacje, jakie miały miejsce w ostatnim czasie w naszej Ojczyźnie.
  6. Dziękujemy wszystkim za stałą życzliwość, modlitwy i ofiary na rzecz naszego kościoła i klasztoru. Pamiętamy o Was w naszej codziennej modlitwie i życzymy dobrego tygodnia, zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Komentowanie jest wyłączone