31.10.2021 – XXXI Niedziela Zwykła – Rocznica Poświęcenia Kościoła

  1. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele są odprawiane w porządku niedzielnym. Wierni, w dowolnie wybrane osiem dni listopada, mogą uzyskać i ofiarować odpust zupełny za zmarłych. Aby uzyskać ten odpust, oprócz zwyczajnych warunków, należy pobożnie nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych. 
  2. We wtorek, 2 listopada, w Dzień Zaduszny, Msze święte będziemy odprawiali jak w dni zwykle. W środę wspomnienie wszystkich zmarłych Zakonu Serafickiego.
  3. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych. Kartki wypominkowe, wyłożone są na ławkach w świątyni. Czytelnie wypełnione z dobrowolną ofiarą — prosimy składać w zakrystii. Codziennie o godz. 18:15, wyczytujemy imiona zmarłych, odmawiamy różaniec, modląc się z zmarłych poleconych w wypominkach. A przez cały listopad o godz. 19:00 sprawowana będzie msza św. za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych.
  4. W tym tygodniu będziemy przeżywać dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Zapraszamy w te dni na wspólna modlitwę, nabożeństwa, a przede wszystkim na Eucharystię. W pierwszą sobotę miesiąca po mszy św. o godzinie 9-tej odmówimy różaniec z rozważaniami.
  5. W zakrystii można nabyć prasę katolicką, zachęcamy aby pogłębiać swoją wiarę przez lekturę.
  6. Dziękujemy za Waszą stałą życzliwość i ofiarność względem naszej kapucyńskiej wspólnoty, tego kościoła i klasztoru. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia naznaczonego łaską zdrowia i Bożym błogosławieństwem.

Komentowanie jest wyłączone