XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA -30 październik 2016 r.

1. W najbliższy wtorek 1 listopada w liturgii Kościoła obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w swoim skarbcu duchowym posiada odpusty. Człowiek popełniając grzech ściąga na siebie winę i karę. Sakrament pokuty i pojednania gładzi winę, natomiast pozostaje do odpokutowania kara. Odpust jest to darowanie kary doczesnej należnej za popełnione grzechy odpuszczone już co do winy w Sakramencie pokuty i pojednania, a które zostają do odpokutowania w życiu doczesnym lub po śmierci. Mamy dwa rodzaje odpustów: zupełny, w którym darowane są wszystkie kary oraz cząstkowy, w którym darowana jest część kar. Warunkiem uzyskania odpustu jest wykonanie uczynku i odmówienie modlitwy w stanie łaski uświęcającej oraz brak przywiązania do grzechu. Należy przyjąć Komunię św. i odmówić modlitwę w intencjach Papieża. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny, nawiedzając cmentarz i odmówić modlitwę za zmarłych. Odpust taki można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia i ofiarować za jedną osobę zmarłą.

2. W środę obchodzimy Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiących. Warunkiem jest nawiedzenie kościoła lub kaplicy, modlitwa „Ojcze nasz” i wyznanie wiary „Wierzę w Boga”.

3. Cały miesiąc listopad w tradycji liturgicznej Kościoła poświęcony jest szczególnej pamięci o zmarłych. Czytelnie wypisane na kartkach imiona zmarłych można składać w zakrystii kościoła. W naszym kościele przez cały miesiąc listopad o godz. 1830 odmawiamy różaniec, zaś o godz. 1900 odprawiana jest Msza św. w intencji zmarłych zapisanych na kartkach wypominkowych. Przypominamy, że w ciągu roku w drugi piątek miesiąca o godz. 1900 odprawiamy Mszą św. za zmarłych polecanych w różnych nowennach.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W I czwartek miesiąca modlimy się o nowe i liczne powołania kapłańskie z zakonne. W I piątek miesiąca celebrujemy wotywną Mszę św. o Najświętszym Sercu Jezusa. Dzień ten pragniemy przeżyć w duchu wynagradzania za popełnione grzechy. Pierwsza sobota miesiąca poświęcona jest czci oddawanej Niepokalanemu Sercu Maryi. Niepokalana chce naszego zaangażowani w dzieło wynagradzania za popełnione grzechy. Po Mszy św. o godz. 900 zapraszamy do wspólnego wielbienia Maryi.

5. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 1900, Wspólnota Młodzieży ELEOS, gromadząca się przy naszym klasztorze zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą uwielbienia.

6. Serdecznie dziękujemy za wspólne odmawianie różańca w miesiącu październiku, za ofiary złożone na rzecz Franciszkańskiego Dzieła Pomocy Misjom, za ofiary wypominkowe oraz wszelką pomoc materialną, wsparcie duchowe i modlitwę. Odwzajemniamy się naszą braterską wdzięcznością i modlitwą.

Komentowanie jest wyłączone