XXXI Niedziela zwykła – 5 listopada 2017 r.

1.  Na stolikach przy wejściu do kościoła wyłożone są kartki wypominkowe. Można je czytelnie wypełnić imionami bliskich zmarłych i złożyć w zakrystii kościoła. Pismo Święte poucza nas, że „zbawienną rzeczą jest modlitwa za zmarłych”. Prosimy szczególnie młodzież, aby nie zatraciła w sobie wrażliwości i podtrzymywała piękną polską tradycję modlitwy wypominkowej. W naszym kościele przez cały miesiąc listopad o godz. 1830 odmawiamy różaniec, zaś o godz. 1900 odprawiana jest Msza św. w intencji zmarłych zapisanych na tych kartkach.Przypominamy, że do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny, nawiedzając cmentarz i odmówić modlitwę za zmarłych: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwę w intencjach Ojca Świętego, oraz stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św.. Odpust taki można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia i ofiarować za jedną osobę zmarłą.

2.  W najbliższąsobotę 11 listopada przypada liturgiczne wspomnienie św. Marcina z Tours. Natomiast w naszej polskiej rzeczywistości obchodzimy 99 rocznicę odzyskania niepodległości. W naszym kościele odprawiane będą Msze św. według porządku dnia powszedniego. Modlitwą otaczamy wszystkie ważne sprawy naszego narodu i państwa. Zachęcamy do śpiewania i słuchania pieśni patriotycznych oraz wywieszenia flagi przed domem. Szacunek wobec symboli narodowych wiele mówi o stanie naszego ducha i miłości do Ojczyzny.

3.  W niedzielę 12 listopada, Katolickie Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów im. Jana Pawła II zaprasza na prelekcję: „Aktualna sytuacja polityczna w Polsce. Dobra zmiana”, którą wygłosi dr Gabriela Masłowska – poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Początek w Sali tercjarskiej o godz. 1400.

4.  Informujemy, że przyjmowane są intencje Mszy św. do odprawienia w 2018 roku. Oprócz intencji godzinowych można składać intencji w ramach odprawianych nowenn. We wtorki o godz. 900 jest nowenna do św. Antoniego. Każdego 23 dnia miesiąca o godz. 1800 jest nabożeństwo nowennowe przygotowane przez Grupę Modlitwy św. Ojca Pio. W ciągu roku w drugi piątek miesiąca o godz. 1900 odprawiamy Mszą św. za zmarłych polecanych w różnych nowennach.

5.  Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary wypominkowe, ofiary na remont elewacji kościoła i klasztoru oraz inne dary materialne i duchowe. Odwzajemniamy się naszą pamięcią i braterską modlitwą.

Komentowanie jest wyłączone