XXX Niedziela zwykła – 26 październik 2014 r.

1. Powoli kończy się miesiąc październik. Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca w naszym kościele. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest codziennie o godz. 18.30.

2. Wspólnota młodzieży gromadząca się przy naszym klasztorze, rozprowadza znicze na groby. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dofinansowanie wyjazdu na rekolekcje biblijne, które młodzież będzie przeżyć w listopadzie. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

3. W najbliższy wtorek 28 października zapraszamy na nabożeństwo uzdrowienia. Rozpocznie się o godz. 18.00 adoracją Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Różaniec październikowy odmówimy o 18.30, po którym w intencji uczestników zostanie odprawiona Msza św.

4. W sobotę 1 listopada w liturgii Kościoła obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze św. w naszym kościele odprawiane będą według porządku niedzielnego.

5. Kościół w swoim skarbcu duchowym posiada odpusty. Człowiek popełniając grzech ściąga na siebie winę i karę. Sakrament pokuty i pojednania gładzi winę, natomiast pozostaje do odpokutowania kara. Odpust jest to darowanie kary doczesnej należnej za popełnione grzechy odpuszczone już co do winy w Sakramencie pokuty i pojednania, a które zostają do odpokutowania w życiu doczesnym lub po śmierci. Mamy dwa rodzaje odpustów: zupełny, w którym darowane są wszystkie kary oraz cząstkowy, w którym darowana jest część kar. Warunkiem uzyskania odpustu jest wykonanie uczynku i odmówienie modlitwy w stanie łaski uświęcającej oraz brak przywiązania do grzechu. Należy przyjąć Komunię św. i odmówić modlitwę w intencjach Papieża. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny, nawiedzając cmentarz i odmówić modlitwę za zmarłych. Odpust taki można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia i ofiarować za osobę zmarłą.

6. W najbliższą niedzielę 2 listopada obchodzimy w liturgii Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących. Warunkiem jest nawiedzenie kościoła lub kaplicy, modlitwa „Ojcze nasz” i wyznanie wiary „Wierzę w Boga”. Cały miesiąc listopad w tradycji liturgicznej Kościoła poświęcony jest szczególnej pamięci o zmarłych. Na stolikach przy wejściu do kościoła wyłożone są już kartki wypominkowe. Czytelnie wypisane na kartkach imiona zmarłych można składać w zakrystii kościoła. „Zbawienną rzeczą jest modlitwa za zmarłych” (2 Mch 12,45). Zachęcamy osoby młode do podtrzymywania pięknej tradycji modlitwy za zmarłych. W naszym kościele przez cały miesiąc listopad o godz. 18.30 odmawiamy różaniec, zaś o godz. 19.00 odprawiana jest Msza św. w intencji zmarłych zapisanych na kartkach wypominkowych. Przypominamy, że w ciągu roku w drugi piątek miesiąca o godz. 19.00 odprawiamy Mszą św. za zmarłych polecanych w różnych nowennach.

7. Serdecznie dziękujemy za wszelkie okazywane oznaki Waszej życzliwości, pomoc materialną, wsparcie duchowe i modlitwę. Pamiętamy o Was w naszej braterskiej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone