XXVIII Niedziela Zwykła, 13 października 2013

1. Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi po raz trzynasty Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – Papież Dialogu. Oprócz modlitwy dziękczynnej za dar ogłoszonej kanonizacji, na ulicach naszego miasta prowadzona jest tradycyjnie zbiórka ofiar na fundusz stypendialny dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży z terenu całej Polski. Po Mszy św. jeden z braci będzie stał z puszką przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać za wsparcie tej inicjatywy.

2. Młodzież zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 19.00. Posługujący na niej zespół Eleos, zaprasza osoby pragnące czynnie włączyć się w śpiew lub grę na instrumentach na spotkanie w piątek o godz. 19.00 w salce przy “furcie klasztornej”.

3. Katolickie Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów im. Jana Pawła II zaprasza dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 na spotkanie w sali duszpasterskiej obok kościoła, na którym prelekcję wygłosi prof. Mieczysław Ryba. Temat prelekcji: „Niepodległość Polski wczoraj i dziś”.

4. W najbliższą środę 16 października przypada 35 rocznica wyboru Jana Pawła II na papieża. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

5. W przyszłą niedzielę 20 października obchodzimy Dzień Misyjny. W naszym kościele będziemy gościć o. Dariusz Jagodzińskiego – misjonarza z Gabonu, naszego współbrata, który podzieli się z nami doświadczeniem swej pracy misyjnej i wygłosi podczas Mszy świętych słowo Boże. Będzie to również okazja do wsparcia materialnego misji kapucyńskich w Afryce.

6. Błogosławiony Jan Paweł II nauczał, iż „święci potrzebują świętych”. W nadchodzącym tygodniu towarzyszyć nam będą Święci wspominani w liturgii Kościoła. We wtorek wspominamy św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła. W środę 16 października św. Jadwigę Śląską. W czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. W piątek 18 października jest świętem Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia. Niech przykład i orędownictwo świętych umacnia naszą wiarę na drodze do świętości.

7. Miesiąc październik poświęcony jest modlitwie różańcowej. Zapraszamy do naszej świątyni do wspólnego odmawiania różańca o godz. 1830.

8. Z serca dziękujemy za wszelkie formy wsparcia duchowego i materialnego.

Komentowanie jest wyłączone