XXVII Niedziela zwykła – 8 października 2017 r.

1.  W dzisiejszą niedzielę Kościół w Polsce przeżywa po raz siedemnasty Dzień Papieski. Hasłem tegorocznych obchodów jest zawołanie: „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Zachęcamy do różnych form dziękczynienia za dar świętego Papieża Polaka oraz modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Oprócz składanych darów duchowych, prowadzona jest tradycyjnie zbiórka ofiar na fundusz stypendialny dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży.

2.  Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy do wspólnej modlitwy. W czwartek 12 października godz. 1900 zostanie odprawiona Msza św., zaś po Eucharystii będzie nabożeństwo maryjne. W piątek 13 września zapraszamy na Mszę św. o godz. 900, a po jej zakończeniu na uwielbienie Maryi z różańcem w ręku.

3.  Cały miesiąc październik poświęcony jest tej formie modlitwy. Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca z bł. Honoratem codziennie o godz. 1830.

4.  W piątek 13 października przypada liturgiczne wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. W tym roku ma ono charakter szczególny, albowiem obchodzimy rok dziękczynienia w 100-lecie jego śmierci. Św. Alberta Chmielowskiego i bł. Honorata Koźmińskiego są patronami 2017 roku w Polsce. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem Ojca licznych rodzin zakonnych. Obok prezbiterium, w nawie bocznej jest ołtarz dedykowany Błogosławionemu.

5.  W dniach 13-14 października odbędzie się w Lublinie 377. zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Wydarzenie to wpisuje się w obchody 100. rocznicy utworzenia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i poprzedzi uroczystą inaugurację setnego roku akademickiego, która będzie miała miejsce w niedzielę 15 października.

6.  Informujemy, że przyjmowane są intencje Mszy św. do odprawienia w 2018 roku.Oprócz intencji godzinowych można składać intencji w ramach odprawianych nowenn. W naszym kościele we wtorki o godz. 900 jest nowenna do św. Antoniego. Każdego 23 dnia miesiąca o godz. 1800 odprawiamy nabożeństwo nowennowe przygotowane przez Grupę Modlitwy św. Ojca Pio. W ciągu roku w drugi piątek miesiąca o godz. 1900 Eucharystia celebrowana jest za zmarłych polecanych w różnych nowennach.

7.  Serdecznie dziękujemy za Waszą obecność w naszej kapucyńskiej świątyni. Cieszymy się, że pomimo utrudnień jesteście z nami. Za okazywaną pomoc duchową i złożone ofiary na remont elewacji, odwzajemniamy się naszą codzienną braterską modlitwą.

Komentowanie jest wyłączone