XXVII Niedziela Zwykła – 6 października 2019

  1. Przeżywamy miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie na różaniec św. o godz. 18.30.
  2. Jutro w par. Matki Bożej Różańcowej doroczny odpust. Główna Msza św. o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału wiernych, również ze względu na to, że jest to Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Papieski. Przed kościołem młodzież poprowadzi dobrowolną zbiórkę ofiar do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia dla zdolnej młodzieży z rodzin mniej zamożnych. Zachęcamy do ofiarnego wsparcia tego dzieła, będącego żywym pomnikiem papieskim.
  4. Wszystkim studentom rozpoczynającym nowy rok akademicki, naszym braciom seminarzystom, życzymy odwagi, cierpliwości otwartości na dary Ducha Świętego.
  5. Zachęcamy do lektury czasopism i prasy, katolickiej.
  6. Dziękujemy za wszelkie ofiary na klasztor i kościół, dziękujemy za Waszą hojność na inne dzieła miłosierdzia i apostolstwa.
  7. Jak głosuje katolik? Nie można wybierać kandydata, który wyraża poglądy budzące zastrzeżenia moralne. Podkreślił to Przewodniczący Polskiego Episkopatu ks. abp STANISŁAW GĄDECKI. W zdecydowanych słowach przypomniał, że katolicy nie mogą wspierać programów, które promują aborcję, starając się przedefiniować instytucję małżeństwa, usiłują ograniczyć prawa w zakresie odpowiedzialności za wychowanie ich dzieci, propagują demoralizację dzieci i młodzieży. Zachęcam każdego do udziału w modlitwie o owocny przebieg głosowania. Życzę wszystkim aby okres kampanii został zapamiętany jako czas owocnej dyskusji o dobru naszej Ojczyzny.
  8. W każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 19.00 wspólnota ewangelizacyjna ELEOS zaprasza na spotkania : młodzież od szkoły średniej, studentów, osoby pracujące i młode małżeństwa.

Komentowanie jest wyłączone