XXVI Niedziela Zwykła, 29 września 2013

1. W piątek 4 października, przypada uroczystość św. Franciszka z Asyżu. Msza św. wraz z liturgią Transitus – czyli wspomnieniem śmierci św. Franciszka – będzie sprawowana o godz. 19.00. Przewodniczyć tej Eucharystii będzie Ksiądz Biskup Artur Miziński w ramach wizytacji pasterskiej dekanatu Lublin Śródmieście. Pragniemy do uroczystości św. Franciszka przygotować się poprzez triduum, które rozpocznie się we wtorek 1 października. Msze św. z kazaniem o tematyce franciszkańskiej we wtorek, środę i czwartek o godz. 15.30 i 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Biedaczyny z Asyżu.

2. Od wtorku rozpoczynamy październik, miesiąc, w którym szczególnie modlimy się do Maryi na Różańcu. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele o godz. 18.30. Zapraszamy do udziału w tej ewangelicznej i głębokiej modlitwie Kościoła.

3. Nasza kapucyńska wspólnota powiększyła się obecnością czterech braci, którzy będą odbywać dwuletnią formację po nowicjacie. Oprócz codziennych posług w klasztorze i wykładów, bracia ci będą odbywali pracę w domu pomocy społecznej, kuchni dla ubogich i hospicjum. Życzymy im Bożych darów i światła Ducha Świętego na ten czas umacniania swego powołania. Wspólnota nasza liczy obecnie 24 braci. Polecamy się Waszej modlitwie i modlitwę z naszej strony obiecujemy.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

5. Serdecznie dziękujemy za Waszą życzliwość, wsparcie duchowe i materialne. Odwzajemniamy się przed Panem Bogiem naszą modlitwą i wdzięczną pamięcią.

Komentowanie jest wyłączone