XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27. 09. 2020 R.

  1. W piątek rozpoczęliśmy nowenną przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Modlitwy nowennowe są odmawiane na Mszy Świętej o godz. 6:30 i 19:00.
  2. Ojcowie Karmelici Bosi, przy ul. Świętoduskiej zapraszają na Triduum ze św. Teresą od Dzieciątka Jezus. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.
  3. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik, miesiąc Matki Bożej i modlitwy różańcowej. Zapraszamy na wspólną modlitwę codziennie o godz. 18:30.
  4. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać: w poniedziałek 28 września wspomnienie św. Wacława, męczennika; we wtorek, święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; we środę, wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; w czwartek 1 października wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; w piątek 2 października. wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
  5. Już dziś zapraszamy wszystkich naszych Sympatyków i Czcicieli św. Franciszka z Asyżu na odpust ku czci Świętego Patriarchy, Założyciela naszego zakonu. W tym roku odpust wypada w niedzielę 4 października. Uroczysta suma odpustowa o godz. 19:00.
  6. Tydzień, który dziś rozpoczynamy, to także tydzień dni odnowy duchowej. W pierwszy czwartek zapraszamy do modlitwy o nowe i święte powołania, kapłańskie zakonne i misyjne. Pierwszy piątek to okazja do wynagradzania Bożemu Sercu za grzechy nasze i całego świata. A w sobotę jak zawsze będziemy oddawać cześć Niepokalanemu Sercu Maryi, o 8:40 godzinki, o 9:00 Msza Święta, a po niej różaniec z medytacją fatimską.
  7. W ostatnim czasie nasza Wspólnota zakonna przeżywała trudny okres, dlatego chcemy Wam szczególnie podziękować za stałą obecność z nami i życzliwość, której doświadczamy niemal codziennie. Z serca dziękujemy Wam wszystkim za Wasze wsparcie duchowe i materialne. Zapewniamy Was o naszej codziennej wdzięcznej modlitwie za Was i za Wasze Rodziny.  

Komentowanie jest wyłączone