XXVI Niedziela zwykła – 1 października 2017 r.

1.  Dziś rozpoczynamy Triduum przed uroczystości ku czci św. Franciszka z Asyżu, która odbędzie się w środę 4 października. W poniedziałek i wtorek kazania o tematyce franciszkańskiej głoszone będą podczas Mszy św. o godz. 1530 i 1900. W dzień uroczystości w naszym kościele można uzyskać odpust zupełny. Msze św. odprawiane będą według porządku świątecznego. Nie będzie Mszy św. o godz. 1300, będzie natomiast Msza św. o godz. 1530. Wyjątkowo w tym dniu nabożeństwo różańcowe rozpoczniemy o godz. 1800, zaś o godz. 1830 przeżyjemy Transitus – czyli wspomnieniem śmierci św. Franciszka. Uroczysta Eucharystia celebrowana będzie o godz. 1900. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Biedaczyny z Asyżu do przeżycia tej uroczystości.

2.  W poniedziałek 2 października wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Wspomnienie uświadomi nam, że Aniołowie Stróżowie realnie istnieją, opiekują się nami, chroniąc przed złem i prowadząc ku dobru, a wiara w nich nie jest zarezerwowana tylko dla dzieci. Nie zapominajmy o częstej modlitwie do naszych duchowych opiekunów.

3.  W czwartek 5 października w liturgii Kościoła wspominamy św. Faustynę Kowalską – Sekretarkę przesłania o Miłosierdziu Bożym. W naszej kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu, codziennie o godz. 1500, wspólnie odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu przypada również pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wraz z bł. Honoratem w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Nabożeństwo różańcowe rozpoczniemy o godz. 1815.

4.  W pierwszy piątek miesiąc pamiętamy o wynagradzaniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 900 zapraszamy na wspólne nabożeństwo wynagradzające przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. o godz. 1900, wspólnota ewangelizacyjna Eleos, gromadząca się przy naszym klasztorze prowadzi adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwę uwielbienia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie młodzież

5.  W pierwszą sobotę miesiąca w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Różańcową. Wspomnienie zostało ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi, pod Lepanto 7 października 1571 r. W roku 1885 papież Leon XIII zalecił, by w kościołach odmawiano różaniec przez cały miesiąc październik. Zapraszamy do naszej świątyni o godz. 1830 do wspólnej modlitwy różańcowej, połączonej z rozważaniami bł. Honorata o objawieniach w Gietrzwałdzie.W tym dniu Polacy zaopatrzeni w różańce staną na granicy, by modlić się za Ojczyznę. Akcja „Różaniec do granic” w archidiecezji lubelskiej obejmuje dwie przygraniczne parafie. Dorohusk i Świerże to kościoły stacyjne, z których wierni wyruszą do wyznaczonych punktów przy granicy, by wspólnie o jednej porze, polecić nasz kraj Matce Bożej.Program spotkania i modlitwy w całej Polsce we wszystkich kościołach stacyjnych jest taki sam. O godz. 1030 będzie miała miejsce katecheza wprowadzająca w ideę wydarzenia. Po niej o godz. 1100 sprawowana będzie Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu. Około godz. 1300 pielgrzymi wyruszą do wyznaczonych punktów, by o godz. 1400 rozpocząć modlitwę różańcową. Wszystkich, którzy nie będą mogli pojechać do granicy, zapraszamy do naszego kościoła. Po Mszy św. o godz. 900, wspólnie będziemy wielbić Maryję modlitwa różańcową i wynagradzać Jej Niepokalanemu Sercu za grzechy naszych rodaków.

6.  „Idźmy naprzód z nadzieją!” to hasło XVII Dnia Papieskiego, który będzie obchodzony za tydzień, w niedzielę 8 października. Ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski Dzień Papieski ma upamiętniać pontyfikat św. Jana Pawła II i upowszechniać jego nauczanie.Wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, umożliwi realizowanie nadziei uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niewielkich miejscowości, z niezamożnych rodzin.

7.  Katolickie Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów im. Jana Pawła II zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w przyszłą niedzielę w Sali tercjarskiej o godz. 1400.

8.  Dziękujemy za Waszą życzliwość oraz złożone ofiary na remont elewacji kościoła i klasztoru. Pokornie prosimy o dalsze wsparcie. Odwzajemniamy się naszą modlitwą różańcową i wdzięczną pamięcią noszoną w sercu. Święci Aniołowie Stróżowie niech mają Was w swojej opiece.

Komentowanie jest wyłączone