XXV Niedziela zwykła – 24 września 2017 r.

1.  Dziś, podczas Mszy św. o godz. 1900 wraz ze Społecznym Komitetem Lublin 700+, będziemy modlić się w intencji naszego miasta. Po Eucharystii odbędzie się prelekcja: „Koniec chrześcijańskiej Europy?”, którą wygłosi prof. dr hab. Robert Ptaszek z KUL.

2.  Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza w najbliższy wtorek 26 września na comiesięczne nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie. Rozpocznie się o godz. 1800, następnie o godz. 1900 Msza św. w intencji uczestników. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z modlitwą wstawienniczą o uwolnienie.

3.  Dnia 1 października rozpoczynamy Triduum przygotowujące do głębszego przeżycia uroczystości ku czci św. Franciszka z Asyżu. Kazania o tematyce franciszkańskiej głoszone będą w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 1130 i o godz. 1900, zaś w poniedziałek i wtorek podczas Mszy św. o godz. 1530 i 1900. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Biedaczyny z Asyżu.

4.  W najbliższą niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik, poświęcony modlitwie różańcowej. W Gietrzwałdzie Matka Boża w sposób szczególny zachęcała do modlitwy różańcowej. Pierwsze Jej słowa w Gietrzwałdzie były: „Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali różaniec”. Ostatnie słowa brzmiały: „Odmawiajcie gorliwie różaniec”. Zapraszamy do wspólnego odmawiania  różańca przez cały miesiąc październik o godz. 1830.

5.  Polacy zaopatrzeni w różańce staną 7 października na granicy, by modlić się za Ojczyznę. Akcja „Różaniec do granic” w archidiecezji lubelskiej obejmuje dwie przygraniczne parafie. Dorohusk i Świerże to kościoły stacyjne, z których wierni wyruszą do wyznaczonych punktów przy granicy, by wspólnie o jednej porze, polecić nasz kraj Matce Bożej. Program spotkania i modlitwy w całej Polsce we wszystkich kościołach stacyjnych jest taki sam. O godz. 1030 pielgrzymi powinni dotrzeć do wybranych miejsc, gdzie będzie miała miejsce katecheza wprowadzająca w ideę wydarzenia. Po niej o godz. 1100 sprawowana będzie Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu. W zależności od odległości kościoła stacyjnego od granicy około godz. 1300 ludzie wyruszą do wyznaczonych punktów, by o godz. 1400 rozpocząć modlitwę różańcową.

6.  Dziękujemy za Waszą życzliwość i złożone ofiary na rzecz remontu kościoła. Od jutra rozpocznie się ustawianie rusztowań wzdłuż klasztoru. Pokornie prosimy o dalsze wsparcie prac remontowych. Odwzajemniamy się naszą modlitwą i wdzięczną pamięcią.

Komentowanie jest wyłączone