XXIV Niedziela Zwykła, 15 września 2013

1. W najbliższy wtorek 17 września w kościołach franciszkańskich obchodzimy święto Stygmatów św. Franciszka. W tym dniu przypada również 74. rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę. Zachęcamy do modlitwy w intencji wszystkich poległych w obronie Ojczyzny.

2. Środa 18 września jest dniem liturgicznego święta ku czci św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Pamiętajmy o naszych pociechach, a dar naszej modlitwy niech będzie skuteczną obroną przed ich deprawacją w polskich szkołach i przedszkolach. Niebezpieczeństwo płynie ze strony ideologii genderowskiej, promowanej przez środowiska lewackie i liberalne.

3. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Ojca Pio, do duchowego przygotowania się do liturgicznego obchodu jego wspomnienia. Uczynimy to poprzez triduum modlitewne, które odbędzie się w naszej świątyni w dniach od 20 do 22 września. W piątek i sobotę nauki będą głoszone w czasie Mszy św. o godz. 1530 i 1900, natomiast w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 1900. Oprócz tego w piątek i niedzielę o godz. 1800 odbędzie się nabożeństwo połączone z modlitwą różańcową.  Triduum poprowadzi nasz współbrat o. Mieczysław Lewocki. Intencje do św. o. Pio można składać w zakrystii. Uroczysta Mszę św. odprawiona zostanie 23 września o godz. 1900. Poprzedzi ją nabożeństwo o godz. 1800.

4. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Lubelskiej informuje, że w dniach 21-22 września 2013 roku odbędzie się coroczna, już XXIX Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Szczegółowy program pielgrzymki i dane kontaktowa na plakacie prze wejściu do kościoła. Oprócz tego, Ośrodek Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Lubelskiej organizuje w dniach od 23 do 30 października Pielgrzymkę Rodzin do Rzymu na zakończenie Roku Wiary.

5. Wolontariusze, przyjaciele i Gimnazjum nr. 5, wspomagający rodzinę 19 – letniego Kuby zbierają przed kościołem ofiary do puszek. Przeznaczone będą na leczenie Kuby, który cierpi z powodu ostrej białaczki szpikowej. Jedyną szansą na wyzdrowienie jest kuracja w Stanach Zjednoczonych. Koszt leczenia, to aż 37 tys. dolarów. Prosimy o wsparcie tej akcji.

6. Zachęcamy do nabycia w zakrystii i czytania prasy katolickiej. W ostatnim numerze tygodnika „Niedziela”, znajduje się obszerna relacja z uroczystości jubileuszowej naszego współbrata o. Mariana Puty.

7. Serdecznie dziękujemy za wszelkie objawy Waszej życzliwości, wsparcie duchowe i materialne. Szczere podziękowania składamy za ofiary przeznaczone na remont klasztoru. W naszych modlitwach pamiętamy o Was i prosimy, aby dobry Bóg był dla Was wsparciem i nagrodą.

Komentowanie jest wyłączone